Як відомо, багато нових велосипедів, особливо спортивні - маунтинбайки, шосери, гібриди, ВМХ - часто не комплектуються колісними грязе-захисними щитками, або на вело сленгу - крилами. Багато веловиробників залишають цю опцію на розсуд конкретного користувача. Якщо велоаматор недосвідчений, і підказати поряд нікому, для нього питання «які крила для мого велосипеда добре підходять, які з них вибрати та купити найкраще? »виявляться не пустими. Спробуємо розвіяти туман сумнівів ще й у цьому питанні.

Велокрила — ставлення велофетишистів та практичних велосипедистів

як вибрати велокрилаНе приховаємо, є категорія велосипедистів - любителів, за сумісництвом власників спортивних велосипедів, які принципово, «як справжні спортсмени», катаються без брудо-захисних крил. Ця категорія отримала в народі найменування «велофетишисти», і їх ніякими практичними міркуваннями не проб'єш. Для них спортивна стильність – понад усе. Дамо їм спокій.

Але на щастя, для переважної більшості велолюбителів питання практичності знаходяться не на останньому місці. Їм зовсім не весело проїхатися велосипедом польовою або лісовою стежкою, міською вулицею або заміським шосе після навіть невеликого дощу, і повернутися з поїздки брудним або наскрізь мокрим. Тому саме такі практичні велосипедисти, які свій особистий комфорт ставлять попереду краси та стильності свого велосипеда, приходять до потреби оснащення своїх велобайків брудо-захисними колісними щитками, або крилами.

Крила для сітібайків, круїзерів, дорожніх та туристичних велосипедів

Ці різновиди велосипедів спочатку, вже при продажі, комплектуються брудо-захисними щитками. Але в житті всяке трапляється, і може виникнути потреба в їх заміні чи встановленні нових. У цих випадках не треба мудрувати лукаво, встановити на такий утилітарний велосипед класичні повнорозмірні крила, під ті болтові кріплення, які є в рамі. Головне - простежити, щоб по ширині такий щиток повністю перекривав ширину покришки (мається на увазі малоймовірна можливість переплутати з вузькими крилами для шосерів). Спроби ж ставити на такі велобайки швидкознімні укорочені щитки для спортивних маунтинбайків будуть виглядати безглуздо.

 

Крила для гірських велосипедів та велогібридів

Для гірських маунтинбайків і велогибридів існує особливий різновид укорочених швидкознімних брудо-захисних щитків. Вони покликані підкреслити на спортивності МТВ, але водночас з практичної точки зору мають істотно менший ступінь грязьового захисту, порівняно з повнорозмірними виробами.

 

крила для різних велосипедівЗастосування велолюбителями класичних для МТВ коротких спортивних крил буде виправданим, якщо вони застосовуються переважно для заміської їзди бездоріжжям, на характерних для такого виду маршрутів невисоких швидкостях. Спеціальний високий грязьовий зазор, який забезпечують спортивні швидкознімні крила, якраз і забезпечить їзду на такому аматорському МТВ навіть по ґрунтовій дорозі.

Якщо маунтінбайк застосовується для їзди переважно бездоріжжям, ставити на нього (навіть з практичних міркувань) повнорозмірні крила категорично не можна. Адже рано чи пізно ви потрапите в серйозний бруд, і невеликий грязьовий зазор між протектором колеса і повнорозмірним щитком обов'язково нею заб'ється, ускладнюючи їзду та керування велосипедом.

Тим же, хто застосовує свій маунтінбайк як міський або прогулянковий велосипед, що експлуатується без виїзду на заміські дороги, з практичних міркувань буде рекомендовано поставити на нього саме повнорозмірні крила. Так, це суттєво погіршить його зовнішній вигляд, знищить істотну частину його спортивної стильності. Але мокрими вулицями міста на роботу (у справах) і додому ви приїдете чистим і сухим.

Крила для шосейників

Любителі швидкої шосейної їзди на велосипедах - шоссерах також не сильно люблять залишатися брудними і мокрими. Тому для шосейних велосипедів існують спеціальні технічні рішення у вигляді вузьких повнорозмірних брудо-захисних крил, що встановлюються на колеса (для забезпечення прийнятної аеродинаміки) з мінімальним грязьовим зазором. Такі щитозахисні щитки для шоссерів поширені менше, ніж класичні дорожні або укорочені для гірських МТВ. Але за бажання, знайти у продажі брудозахисні рішення для шоссерів можна без особливих проблем. Але крім шоссерів, такі щитки (через їхню незначну ширину) не вдасться ефективно застосувати на жодному іншому типі велосипедів.