Шини є одним із змінних елементів конструкції велосипеда. Адже велошини змінюються не лише тоді, коли порвалися, протерлися, а й підбираються (із заміною) залежно від умов велосипедної їзди. Оптимально – щоразу при їх зміні.

як вибрати покришки для велосипедаВибір шин для велосипеда не є таким складним завданням, його здатний подужати практично будь-який велосипедист. Шини для велосипеда як вибрати та підібрати за характерними (типовими) критеріями ви дізнаєтесь у цій короткій статті. Більше розширену та узагальнену інформацію можна знайти на тематичній сторінці інтернет магазину “Веломісто” за посиланням https://www.velomisto.com.ua/pokryshki. У нашому інтернет магазині ви зможете не тільки максимально дешево замовити та недорого купити з доставкою велосипедні комплектуючі у Києві, Харкові, Одесі, Дніпрі, Запоріжжі, Львові та інших населених пунктах України, але й отримати всю необхідну для усвідомленого вибору технічну інформацію.

Основні критерії вибору велосипедної шини

Так як вибрати шини для велосипеда? Вибір шин для свого велобайка здійснюється за такими критеріями:

 • Конструкційні вимоги. Є умовно постійним фактором (конструкцію велосипеда також можна змінювати в деяких межах), і залежать від встановлених на даний час на велосипеді вузлів, насамперед колісних ободів, велорами, передньої вилки;
 • Переважні умови велосипедної їзди. Є змінним фактором, який залежить від суб'єктивного вибору велосипедиста, який сам вирішує, коли і де йому кататися на своєму велосипеді;
 • Конструкція самої шини (камерна, безкамерна, однотрубка) та матеріалів виготовлення (компаудні, каучукові, з кевларовими нитками тощо);
 • Якість виготовлення, яка на практиці виражається у перевагі певних компаній – виробників.

Вибір велошини за конструкційними вимогами

Перш за все, велошини слід вибирати чітко за розміром:

 • За посадковими розмірами велосипедних ободів: діаметром (559 мм, 622мм та ін.) та шириною (13 – 15 мм на шоссерах та циклокросах, 17 – 19 мм на шляховиках, турерах, ситибайках, 21 – 22 мм на МТВ крос-кантрі, 23 – 25 мм на МТВ гірських та ВМХ). Як підібрати шини до ободу велосипеда? Для цього необхідно знати розміри свого обода, і за маркуванням, що є на велосипедній шині, підібрати відповідний розмір. Або проконсультуватись у продавця.
 • За власною висотою шини, залежно від типорозміру велорами та передньої вилки. Такий вибір актуальний для колісних обідків з посадковим діаметром 622 мм (700С), на які можна посадити шини 27 (для гоночних шоссерів), 27,5 (новий універсальний розмір), 28 (старий універсальний розмір), 29 (для МТВ найнерів).

Як вибрати шини для велосипеда за умов катання (їзди)?

як підібрати покришку до обіду велосипедаУмовами, які визначають вибір велошини, є:

 • Сезон велосипедного катання. Основним велосипедним сезоном вважається час з весни до осені, і тому переважна більшість велосипедних шин за своїми характеристиками розробляється під температурні умови довкілля вище 10 град.С. Любителям та практикам нетипової зимової велосипедної їзди слід підшукати спеціальні зимові велошини з гумою підвищеної м'якості для надійного зчеплення зі слизькою дорогою та відповідним типом протиковзного протектора.
 • Характер поверхні (дорожнього покриття), якою прокладаються велосипедні маршрути:
  • для швидкісної спортивної їзди виключно по сухому твердому дорожньому покриттю (асфальт, бетон) слід вибирати 'швидкісні' шини з мінімальним (гладким) протектором 'слік';
  • для багатоцільових умов їзди (і швидкісне, і розмірене катання) як по шосе з твердим покриттям, так і з періодичним виїздом на сільську місцевість, сухою і мокрою після дощу дорогу слід застосовувати універсальні велошини з позитивним протектором “напівлик”;
  • для екстремального катання бездоріжжям (гірські та лісові стежки, піщані пляжі і т.д.) у всепогодних умовах, в т.ч. за розмоклим ґрунтом, слід вибирати спеціальні позашляхові (“гірські”) шини – широкі, з високими ґрунтозачепами;
  • для катання в зимових умовах по слизьких дорогах (ожеледі) слід пошукати спеціальні шиповані шини зі сталевими шипами.

Вибір шин для велосипеда за конструкцією, матеріалами та якістю виготовлення

Шини з велокамерою – класична конструкція, випробувана часом, яка підійде практично для будь-яких умов експлуатації.

Шини безкамерні – сучасна технологічна та полегшена конструкція для любителів швидкісної спортивної їзди. Безкамерна покришка само герметизується тиском накачаного повітря, яке щільно притискає її стінки до обода колеса. Але у зв'язку з тонкістю велосипедного ободу, який порівняно легко деформується при ударах об каміння, бордюри, при стрибках, падіннях і т.д., безкамерні велошини не рекомендуються до застосування любителям екстремальної спортивної та позашляхової їзди, а також велотуристам, які 'катають' на дальні відстані.

Шини з натурального каучуку відрізняються найкращими експлуатаційними характеристиками. Але в той же час вони є і найдорожчими, вартість яких 'по кишені' далеко не всім рядовим велосипедистам. Кевларові шини характеризуються підвищеною міцністю на прокол і розрив і водночас тонкостінністю, легкістю. Але за ціною вони також сильно 'кусаються', залишаючись доступними лише вело спортсменам - професіоналам або 'просунутим' велолюбителям. Насправді хороші покришки з традиційної штучної гуми – компаунда, як правило, задовольняють умови катання та потреби переважної більшості велосипедистів – любителів.

Якість виготовлення велошини та його зв'язок з виробником (брендом) – це досить “слизька” тема, яка значною мірою залежить від суб'єктивних переваг та досвіду конкретного велосипедиста. За відсутності власного досвіду, у питанні вибору виробника (бренду) велошини слід керуватися порадами знайомих професіоналів, продавців (з певною обережністю), читати відгуки тематичних форумів в інтернеті.