Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Вт-Птн: 10:00–19:00

Сб.-Нд.: 10:00–16:00

0
Мій кошик

Фетбайк

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

 

Велосипедний всюдихідний «товстун»

Якщо образно накласти ситуацію в велосипедному світі на світ великої авто техніки, то традиційний гірський mtb байк буде відповідати позашляховику-джипу, тоді, відповідно, фетбайк — це вже практично армійський всюдихід серед велосипедів!

Як можна зрозуміти, фетбайки прийшли в наш світ із сімейства гірських МТВ. Їхнє кредо — це максимальна прохідність бездоріжжям. Народжений на Алясці на початку ХХІ століття (його творець — якийсь американський умілець Марк Грюнвальд, він і автор терміна fatbike), він спочатку призначався для їзди по сніговій цілині. Але згодом виявилося, що він чудово почувається на піщаних дюнах і пляжі (навіть є такий різновид пляжних фетбайків), по високій траві, глибокій гальці та гравію, в горах і лісовій місцевості, навіть на розмоклому грунті та слизькому льоду. Тобто там і скрізь, куди іншим різновидам велосипедів не проїхати. Ну чи там, де інші велосипеди зазвичай самі їздять на горбу у свого господаря.

Внаслідок чого отримано таку фантастичну прохідність?

Фетбайк купити

Весь секрет у надзвичайно широких велосипедних колесах. До народження фетбайка найширші колеса мав гірський маунтінбайк, з його максимальною шириною покришки 2,7 дюйма. У "товстуна" фета їхня ширина тільки стартує від 3,5 дюймів, і досягає 5-ти дюймової "снігохідної" розмірності. Але найпоширеніше значення - 4˝ ширини. Посадку таких шин за місцем забезпечують такі ж широчезні (80 - 100 мм) ободи.

Розмір коліс залишився у спадок від гірського МТБ - 26-дюймової розмірності (діаметр по обіду ISO 559 mm). Але не виключено, що на ринку можна знайти фети і з 29 дюймовими (ISO 622 mm) «найнерівськими» колесами.

На додаток для ще збільшення прохідності на таких велосипедах застосовуються шини з низьким робочим тиском повітря. Його значення лежить у межах від 0,2 до 1,5 атм. Часто здається, що ці шини напівпорожні, і постійно хочеться їх підкачати. Така широка шина та низький робочий тиск у ній у комплексі створюють величезну пляму контакту з поверхнею, яка забезпечує низьку питому вагу на одиницю площі. Внаслідок цього колеса фетбайка і не провалюються в сніг, не ув'язують у піску та бруді, «прилипають» до льоду і не ковзають на ньому.

Інші конструктивні особливості

Для встановлення незвично широких коліс знадобилися спеціальні вилки (передня і задня) з розширеною відстанню між перами, і такі ж втулки переднього і заднього коліс збільшеної ширини.

Для узгодження елементів велосипедної трансмісії та ходової частини за шириною, посадка шатунів педалей на вал каретки так само виконана ширше за звичну. Через це при їзді на феті створюється відчуття катання на коні.

Широка шина низького тиску сама по собі добре «гасить» удари та вібрації, що йдуть від нерівностей дорожньої поверхні. Та й їзда по снігу, піску, високій траві та бруду сильно відрізняється від більш звичної для МТБ гірської кам'янистої або лісової «кореневистої» стежки. Тому класичний фатбайк, як правило, обходиться без переднього та заднього амортизаторів у підвісці. Тобто навіть його передня вилка — ригідна. Вважається, що амортизуючих якостей його шин цілком достатньо для типових умов застосування.

Але аналіз пропозиції на ринку показує, що виробники, намагаючись підкреслити спорідненість фатбайків з гірськими хардтейлами і двопідвісами, наполегливо ставлять на них короткоходові (80 - 130 мм) амортизатори. І не тільки на передню вилку, а й на задню теж. Не сперечаємося, зовнішній ефект від такої конструкції вражаючий. Але практичний сенс такого рішення є сумнівним. Масивний фет з широкими шинами, що «липнуть» до поверхні, і так фізично важко котити по бездоріжжю, а тут ще й треба витрачати частину сил на розгойдування амортизаторів підвіски при педалюванні... Задоволення, чесно визнаємо, сумнівне. Жодних сил на тривалу прогулянку не вистачить.

Ну, а в іншому - за геометрією рами, багатошвидкісною трансмісією, прямим кермом, дискових гальмах - безперечно впізнається прямий нащадок гірського mtb байка. В якому позашляхові якості прабатька доведено до практичної межі.

Чесно про недоліки

Широкі важкі колеса та перероблена під них масивна рама відразу ж відображаються на загальній масі конструкції, що доходить до 20 кг. І це у алюмінієвому виконанні! Сталеві рами, зважаючи на те, що вагові показники такого «товстуна» будуть просто неприйнятними, практично не застосовуються. Навіть дорогі моделі із композитними вуглепластиковими рамами важать близько 13 кг.

Широкі колеса з шинами низького тиску мають дуже значний опір коченню. Тому котити масивний велосипед на широких шинах, та ще й бездоріжжям (по снігу, піску, траві) під силу тільки фізично добре підготовленій людині.

Велосипедний всюдихід з його виходом на гарний асфальт, на тлі будь-якого іншого з великих байків (дорожнього, гірського або турингу) виглядатиме відверто дивно. Виною тому ті самі всюдихідні шини, які сильно «липнуть» до асфальтового покриття, не дозволяючи його розігнати до прийнятної швидкості та підтримувати гарний темп руху. До того ж такі шини на пристойній швидкості мають властивість сильно «гудіти» по асфальту, точно як армійські всюдиходи.

Та й коштує він, в порівнянні з іншими типами великів у тому ж класі, дорого, через певну ексклюзивність його комплектуючих і невелику пропозицію на ринку.

Сфера застосування

купити фетбайк

Є інформація, що десь в США на fatbikes проводяться змагання та перегони. Але Україна поки що не може похвалитися широким поширенням без сумніву дуже перспективного різновиду. У наших умовах — це поки що нішевий велосипед для любителів з'їхати з протореної шосейної дороги або ґрунтової стежки на суцільну цілину — чи то сніговий покрив, чи піщаний пляж, чи заросле травою поле, чи лісовий бір. Відмінно він почувається взимку в ожеледицю на слизькій дорозі чи вулиці. Але для гірських умов він відверто важкуватий і недостатньо маневрений.

Таким чином, його основне застосування – «зелений» велосипедний туризм. Вужче — курортний пляжний велосипед, у тому числі й для прокату.

Особливо він міг би стати в пригоді для рибалок і мисливців, грибарів, любителів інших природних промислів, яким доводиться в будь-яку погоду далеко добиратися цілиною та бездоріжжям до своїх промислових угідь. Але варто визнати, що для більшості наших людей він поки що відверто дорогий.

Вибираючи фетбайк...

Не дивіться зверхньо на порівняно недорогі моделі з жорсткою задньою підвіскою та ригідною передньою вилкою. Насправді для вело «товстуна» — це класика, яка повністю відповідає умовам застосування.

Але водночас з підозрою поставтеся до комбінації всюдихідних широких коліс та повної двоосьової амортизованої підвіски. На такому байку кататись буде фізично важко. Якщо ви його берете не для фізичних навантажень для втрати зайвої ваги.

Металева рама на феті, якщо така все-таки трапиться, пристойно підвищує і так велику вагу конструкції. Все одно цей велосипед буде недешевим. Краще вже додайте трохи грошей і візьміть модель з алюмінієвою рамою.

А в іншому правила вибору схожі зі звичайним гірським велосипедом:

  • виберіть продукцію виробника, що сподобався або добре зарекомендував себе;

  • оберіть раму, що відповідатиме вашому росту;

  • спробуйте на практиці зручність посадки, каденсу, роботу трансмісії та гальм.

Вдалого придбання!

Велосипед фетбайк у магазині «Веломісто»

Магазин «Веломісто», що спеціалізується на продажу широкого спектра велосипедів та аксесуарів, не залишає осторонь дуже перспективну нішу вело-всюдиходів.

Якщо ви зацікавилися, де купити велосипед позашляховик фетбайк (fatbike) в Україні, чи то Київ, чи будь-який інший населений пункт, яка його ціна — у нашому магазині ви обов'язково знайдете відповіді на ці запитання.

В асортименті магазину є ретельно підібраний модельний ряд велосипедів-всюдиходів, що мають незмінно високу якість у різних цінових категоріях.

До послуг клієнтів магазину є інформативний опис моделей та професійна консультативна допомога.

 

Ціни, умови купівлі та доставки наших товарів спрямовані на максимальне задоволення інтересів та запитів покупців. Ми прагнемо, щоб захоплені велосипедисти, що відвідали наш сайт, не залишилися без продукту, який їм сподобався.

Вгору