Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Вт-Птн: 10:00–19:00

Сб.-Нд.: 10:00–16:00

0
Мій кошик

Гірські велосипеди (MTB)

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Надійний та якісний гірський велосипед 

гірський велосипедГірський велосипед - це транспортний засіб, спеціально розроблений для подорожей по важкодоступним теренам та бездоріжжю. Цей тип велосипеда відрізняється від звичайного шосейного або міського велосипеда особливими конструктивними особливостями, які роблять його більш міцним та дешевим у використанні.

Головною рисою гірського велосипеда є його рама, зазвичай виготовлена з алюмінію або вуглецевого волокна, що забезпечує відмінну міцність та легкість. Велосипеди з алюмінієвою рамою зазвичай більш доступні за ціною, але менш легкі порівняно з велосипедами з вуглецевою рамою. Окрім того, гірські велосипеди мають широкі покришки з великим протектором, що дозволяє їм краще переборювати перешкоди та забезпечує відмінну адгезію на різних типах грунту.

Одним з важливих компонентів гірського велосипеда є амортизаційна вилка, яка забезпечує згладжування ударів та вібрацій при їзді по нерівностях. Це особливо важливо при катанні по бездоріжжю або спуску по крутому ухилу. Також велосипед гірський часто оснащений дисковими гальмами, які забезпечують надійне гальмування навіть на мокрій або грязькій поверхні.

Гірський велосипед підходить для активного відпочинку, екстремального катання або просто для подорожей по природі. Вони дозволяють велосипедисту долати перешкоди, такі як кам'янисті дороги, коріння дерев, річкові броди та інші складнощі, які зустрічаються в гірських районах або лісових масивах.

Велосипеди МТБ дозволяють насолоджуватися природою, заряджатися енергією та підтримувати фізичну форму. Це не просто засіб пересування, а й спосіб провести час з користю для здоров'я та душі. Щоб насолодитися усіма перевагами гірського велосипеда, важливо мати необхідні навички керування, а також використовувати необхідну захисну екіпіровку, таку як шолом, наколінники, налокітники та окуляри.

Високі технології, які застосовуються в гірських велосипедах, постійно розвиваються, що дозволяє їм стати ще більш просунутими та пристосованими до складних умов. Відповідно, велосипед гірський продовжує здобувати популярність серед любителів активного способу життя та екстремальних вражень.

Чим відрізняється гірський велосипед?гірський велосипед

Таке питання може здатись доволі дивним, особливо для тих, хто давно захоплюється велосипедом. Але тим не менше, для широкого кола не дуже досвідчених новачків це питання залишається складним та досі відкритим для обговорення. Саме початківців частіше за все і непокоїть таке питання, як вибрати гірський велосипед, відповідно до своїх завдань.

На таке питання можно відповісти досить стисло. Ми можемо просто пояснити, чим відрізняється гірський велосипед від шосейного. Але ці відмінності будуть доволі загальними, та не дають чіткого розуміння, для чого потрібен той чи інший MTB. Коректно дати чіткі відмінності справжнього спортивного гірського байка, від прогулянкового, який радше підходить для спокійних поїздок містом або поза ним.

Принципові відмінності гірського велосипеда

Гірськими або ж MTB (Mountain Bike) вважають велосипеди, створені для поїздок не тільки у горах. На цих велосипедах можна з вітерцем їздити усюди, де немає рівних асфальтових доріг: лісосмугах, парках, селищах тощо. Також є окрема каста MTB, що проєктувались для долання суцільного бездоріжжя: снігу, піску та бруду. Такі велосипеди назвиваються фетбайками. 

Якщо повністю узагальнити та залишити найголовніше, то гірські велосипеди від дорожніх, міських або шосейних відрізняються наявністю підвіски. А остання у свою чергу поділяється на дві групи:

 • Хардтейл - велосипед, який має тільки амортизаційну вилку. Вона знімає навантаження з рук під час їзди неякісним покриттям. Задня частина велосипеда залишається жорсткою. Такі велосипеди більш легкі та прості у обслуговуванні.

 • Двопідвіс - окрім вилки також має задній амортизатор, який дозволяє йому набагато краще обробляти нерівності покриття. Такі велосипеди зазвичай розраховані на більш динамічну їзду бездоріжжям. На них можна долати складні спуски та виконувати стрибки

Інші характерні ознаки

Окрім основних відмінностей, гірський велосипед має безліч додаткових, але не менш важливих нюансів, які докорінно впливають на його вагу та хід.

 • Багатошвидкісна трансмісія відкритого типу. Є характерною рисою усіх спортивних велосипедів. Характеризується наявністю касети з великою кількістю зірок та заднім перемикачем. У той час використання переднього перемикача зовсім не обовʼязково, бо в МТБ зараз популярні саме системи з однією зіркою.

 • Полегшена рама з великими зазорами для широких покришок. У якості матеріалу використовується алюміній або карбон. Перший використовується здебільшого у велосипедах початкового та середнього рівня. Тоді як другий - ознака дорогих велосипедів для професійних спортсменів.

 • Пряме кермо або Flatbar шириною 700 мм і більше. Саме таке кермо забезпечує ідеальний контроль над керуванням на бездоріжжі

 • Широкі покришки. Якщо раніше стандартом вважалася ширина не більше двох дюймів, то зараз MTB складно уявити з шириною гуми менше, ніж 2,2 дюйми.

 • Розмір коліс 27,5 або 29 дюймів. Раніше були популярні колеса 26, але їх вже витіснили більші діаметри.

 • Спортивні захисні крила у формі щитків

Також слід памʼятати, що класичний гірський байк можна легко сплутати з гібридом - велосипедом, який отримали у результаті схрещування MTB та дорожного велосипеда. За виглядом ці велосипеди дуже схожі, але гібрид має колеса диаметром 28 дюймів, що дозволяє йому краще їхати асфальтом. При цьому ширина покришок буде значно меншою. Також на нього зазвичай встановлюють вилку з невеликим ходом, яка ідеально підходить для міста. Ще на гібридах може зустрічатися шосейне кермо, яке полегшує проходження великих відстаней. Такі велосипеди добре підходять для велосипедного туризму, на них можна встановлювати багажники та різноманітні велосипедні сумки. 

Справжній MTB та схожий на нього велосипед для міста

Гірські велосипеди здобули у свій час шаленої популярності. Саме через це виробники почали переносити їх спортивний та агресивний стиль на велосипеди для міста, підліткові моделі тощо. Більш того, усі так звані “гірські велосипеди” з ціною до 300 доларів по своїм властивостям аж ніяк не підходять для більш-менш спортивної їзди. Вони обладнані компонентами початкового рівня, які не розраховані не серйоні навантаження. Саме тому такі велосипеди підходять тільки для прогулянкового використання в місті, максимум - нетривалих поїздок спокійними грунтовими стежками.гірський ровер

Новачку відрізнити початковий, середній або професійний байк буде дуже складно, тому що на його думку всі вони однакові. Бо всі вони мають  раму, перемикач, вилку, і так далі. Та на вигляд всі на одне лице і нічим не відрізняються. Тож, якщо ви шукаєте відповідний варіант для своїх потреб та не маєте великого досвіду, рекомендуємо звернутися за консультацією до спеціалістів. Вони зможуть розповісти, для чого призначений той, чи інший велосипед. Тож у вас буде ширше розуміння стосовно їх відмінностей, а не тільки різниці за ціною.

Правильно підібраний велосипед - запорука щасливих поїздок без прикрих травм та розчарувань! Тож обирайте байк з розумом і буде вам щастя!

Більше детально про гірський велосипед

Горний велосипед, він же і маунтинбайк (mountain bike), МТВ існує у двох поняттях.

У широкому розумінні - низка різновидів велобайків, пристосованих для їзди (як розміреної, так і екстремальної) по пересічній, гірській місцевості, бездоріжжю. До них відносяться хардтейли, двопідвісники-софт-тейли та найнери.

У більш вузькому розумінні — «заточений» для умов бездоріжжя, ґрунтових, гірських, лісових стежок байк з амортизованою передньою підвіскою та жорсткою задньою або класичний хардтейл.

Його відмінні риси:

 • міцна трапецієподібна рама з піднятою кареткою (для збільшення дорожнього просвіту) та короткою колісною базою;
 • амортизована передня вилка;
 • пряме кермо;
 • колеса стандарту 26 дюймів (діаметр ISO 559 мм) зі зміцненим ободом. Можливе встановлення коліс нової 27,5 дюймової розмірності (ISO 584 мм), яка активно просувається виробниками;
 • широкі (більше 2-х дюймів) шиповані шини з високим протектором від бруду. Можливе встановлення як класичних шин (покришка плюс камера), так і безкамерного варіанту;
 • багатошвидкісна трансмісія, у тому числі з однією-трьома понижуючими передачами.

Плюси та мінуси гірського велосипеда

Гірські ровери у певному сенсі універсальні. Їхній «всюдихідний» характер зовсім не перешкоджає використанню моделей для ділової поїздки містом, занять фітнесом, прогулянкового катання, короткочасних заміських вилазок на природу. Цією універсальністю чудово користуються численні велосипедисти - любителі, які матеріально не можуть собі дозволити утримувати кілька спеціалізованих байків одночасно. І використовують його, як кажуть, на всі випадки життя. Недарма в Україні гірський велосипед мтб вважається найпоширенішим різновидом.

Так, варто визнати, що спеціалізовані моделі у своїх дисциплінах перевершують велосипед гірський - шосейний велосипед по рівній дорозі котиться набагато швидше, туринги краще пристосовані для тривалих поїздок на великі відстані, міські велики - прості, дешеві та невибагливі, їх можна залишити на вулиці та піти по вулиці своїм справам... Але ж універсальність МТВ бере своє. Тим більше зміною та підбором комплектуючих - розміру коліс, ширини, форми протектора шин, конфігурації керма, обважування тощо можна легко технічно конфігурувати його під конкретні завдання та потреби.

Ну і звичайно ж, його рідна стихія — бездоріжжя, пересічна і гірська місцевість, або інші подібні умови, наприклад, дикий морський берег. Тут сімейству маунтин байків немає рівних!

На бездоріжжі кожна деталь хардтейла відповідає цільовому призначенню:

 • широкі шини із високим протектором забезпечать надійне зчеплення із поверхнею;
 • амортизована передня вилка пом'якшить удари та вібрації, що йдуть від дорожніх нерівностей;
 • міцна полегшена (здебільшого алюмінієва або карбонова) рама служить загальній надійності та безпеці конструкції;
 • пряме кермо найбільш чуйне до керуючого впливу;
 • надійні гальма (дискові або вібрейки) необхідні для безпеки руху, особливо на спусках та підйомах;
 • трансмісія забезпечує великий діапазон швидкостей, а понижуючі передачі - впевнений підйом у гірку.

Сфера використання

Строго кажучи, горні велосипеди призначені для катання у спортивних дисциплінах:

 • крос-кантрі (велогонки пересічною місцевістю);
 • фрірайд (екстремальна їзда в горах);
 • даунхіл (швидкісний спуск із гори чи пагорба).

Спеціалізовані варіації на тему гірського байка беруть участь у міських екстремальних дисциплінах, таких як стріт та дерт.

Ну а серед велолюбителів, завдяки своїй універсальності, він є найшанованішим різновидом велосипеда. І з тим чи іншим успіхом замінює для них спеціалізовані дорожні, міські, прогулянкові та турингові моделі.

Як вибрати гірський велосипед?

мтб велосипедСеред великої різноманітності гірських велосипедів на ринку, головними орієнтирами повинні бути технічний рівень трансмісії та ціна.

Відмічено, що загальний технічний рівень гірського велика визначається рівнем його трансмісії. Наприклад, виробниками під трансмісію середнього рівня встановлюються інші компоненти такої ж якості. Приблизно така ж відповідність дотримується для велосипедів низького та високого технічного рівня.

Про технічні характеристики велосипедних трансмісій проконсультує продавець (консультант) або доведеться в цьому питанні розібратися самостійно.

При орієнтуванні на ціну гірського велосипеда слід вибирати моделі середнього цінового діапазону. На гірський велосипед ціна залежить від якості комплектуючих. Низька вартість швидше досягнута коштом якості, а отже, надійності та безпеки. Найдорожчі моделі орієнтовані на спортсменів та високі динамічні навантаження.

Далі підбирається велосипед за своїм зростом. Благо виробники випускають веліки різної ростовки. Якщо є можливість, сядьте і проїдьтеся, пробуючи «коня» на ходу, зручність посадки, каденсу, перемикання передач, надійність гальм.

Одним із найважливіших вузлів гірського велосипеда є амортизаційна вилка переднього колеса. На дешевих моделях встановлюються застарілі еластомірно-пружинні амортизатори, що недостатньо пом'якшують удари та вібрацію, які спровоковані нерівностями дороги. Найкращі експлуатаційні характеристики мають пружинно-масляні, пневматичні та пневмо-масляні амортизатори.

Гірський велосипед у магазині «Веломісто»

Де дізнатися ціну та купити гірський велосипед в Україні, чи то в Києві чи Одесі, Львові чи Запоріжжі, Чернігові, Хмельницькому — питання на сьогодні гостро не стоїть. На ринку величезна пропозиція різноманітних моделей та цін на mtb велобайків. Як у ній розібратися?

Спеціалізований інтернет-магазин велосипедів та аксесуарів радий запропонувати своїм покупцям широкий вибір МТВ байків. Моделі велосипедів ретельно відбираються нашими спеціалістами, щоб максимально задовольнити потреби покупців, як за якістю та споживчими властивостями, так і за ціною.

Колектив магазину «Веломісто» цінує свою репутацію, тому дуже ретельно ставиться до питань:

 • максимальної зручності при виборі, замовленні та оплаті товару клієнтом;
 • дотримання заявленої комплектації товару;
 • своєчасності його доставки у декларовані терміни;
 • дотримання всіх прав споживачів відповідно до законодавства України.

Користуйтесь «Веломістом», долучайтеся до спорту та активного відпочинку разом із нами!


🚲 Топ найпопулярніших гірських велосипедів?

🚲 Які є бюджетні мтб велосипеди?

🚲 Які найпопулярніші бренди якісних та надійних гірських велосипедів?

Спеціалісти Веломісто надають таким брендам мтб велосипедів: Bergamont, Kinetic, Winner, Cannondale, Trek

🚲 Де купити гірський велосипед?

В інтернет-магазині Веломісто представлений великий вибір велосипедів мтб, оформити покупку можна онлайн.


Ціна популярних марок гірських велосипедів

Гірські велосипеди Ціна від
Велосипед Merida 16 878 грн
Велосипед Bergamont 16 800 грн
Велосипед Kinetic

10 527 грн

Велосипед Cannondale 19 401 грн
Велосипед Bianchi 18 975 грн
Вгору