Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Вт-Птн: 10:00–19:00

Сб.-Нд.: 10:00–16:00

0
Мій кошик

Педалі для велосипеда

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Педалі до велосипеда - різновиди та особливості вибору

Здавалося б, що нового та складного може бути у велосипедних педалях? Але, коли до справи береться індустрія великого спорту, тривіальна деталь велосипеда перетворюється на досить складний функціональний механізм. Який потім успішно перекочує у масовий сегмент. Таке перетворення сталося і з велопедалями.

РізновидиПедалі до велосипеда

Тривалий час єдиним видом велопедалей були старі добрі "топталки" - тобто ті, що "топчуть", натискаючи ногою вниз.

«Топталки» за конструкцією бувають:

 • «платформи» - у них частина, що контактує з підошвою, виконана єдиною деталлю з великою площею контакту;
 • «рамки» - контактна частина складається з роз'ємних деталей - корпуса і вузької рамки, в яких мала площа контакту з підошвою компенсується високими гребенями - зачепами.

Через деякий час "топталки" були доповнені затиском стопи - тукліпсою, іноді доповненою ремінцями.

Ідея закріплення ступні велосипедиста на педалі знайшла подальший розвиток у контактних педалях.

Конструкція «топталки»

Будь-які велосипедні педалі вкручуються в плече шатуна. Іншого не дано, або ще не винайдено. Зовні однакові, вони поділяються на ліві та праві. Вся справа в різьбленні кріплення - права педаль має звичайну правосторонню, а ліва - зворотну (лівосторонню).

Педаль «топталка» складається з:

 • осі, з нарізаною на її внутрішній стороні різьбою кріплення;
 • педального корпусу, що одночасно виконує роль корпусу підшипників та контактної поверхні; може мати різновиди:
 • платформи з інтегрованими шипами;
 • платформи зі змінними шпильками;
 • платформи з протиковзким покриттям;
 • роз'ємного корпусу із рамкою.

підшипників кочення, які можуть бути:

 • кулькопідшипники відкриті сепараторні (т.зв. «насипні») — вважаються бюджетним варіантом, адже мають недостатню волого- та пило-захищеність; але це справедливо тільки для дійсно бюджетних виробів, у дорогих моделях встановлюються насипні підшипники високої якості (ABEC 7 - 9), захист від бруду яких забезпечується додатковими заходами;
 • кулькопідшипники промислові (т.зв. «катриджні»), мають у порівнянні з насипними кращий захист від бруду; очікування від них дещо завищені — їхня якість є різною, і залежить від точності виготовлення (класність з ABEC);

і там, по дрібниці — стопорні кільця, гумки ущільнювачів, змінні шипи, світловідбивні елементи тощо.

Окремо варто обговорити педаль для екстремальної їзди (фрістайл). За конструкцією це така ж «топталка», тільки з надзвичайно широкою платформою для збільшення площі контакту зі ступнею, і додатково вкрученими в контактну поверхню змінними сталевими шипами, що зачіпаються із протектором спортивного взуття.

Складна педаль

Якщо забезпечити звичайну «топталку» поворотним механізмом, її вже можна «прибрати», притискаючи до шатуна. Чим отримуємо виграш у габаритах при зберіганні та транспортуванні. Вони найбільш потрібні на складних велосипедах, але і на будь-який інший велик їх встановлювати не заборонено. Експлуатаційні якості таких педалей є сумнівними. Їхня доля — невеликі навантаження, властиві сітібайкам, круїзерам, жіночим моделям.

Контактна педаль

На її корпусі є механізм клямки, в яку вставляється спеціальний шип - пластина, прикріплена до спеціальних велотуфлів. Завдяки цьому ступня велосипедиста більш надійно прикріплена до педалі, ніж за допомогою тукліпси. Зісковзування ступні при будь-якій трясці практично виключене. Додатковою перевагою стала ефективність педалювання, оскільки з контактною педаллю можна не тільки тиснути ногою вниз («топтати»), але й тягнути її вгору. У такий спосіб загальний ККД велосипедиста підвищується.

педалі для велосипедаРозмикання клямки просте, здійснюється поворотом п'яти стопи назовні.

Особливістю контактних педалей є потреба у спеціальному взутті, обладнаному шипами-пластинами. Спеціальні велотуфлі із шипами стають фактично окремою деталлю такої педалі.

Розрізняють «контакти» для гірських велосипедів та шоссерів. У взутті для гірських «контактів» шипи закладені врівень з протектором підошви, тому в них можна спокійно ходити по ґрунту. У туфлях для шосейних «контактів» це зробити проблематично, оскільки шип сильно виступає за площу підошви.

Різновиди «контактів»:

 • односторонні (механізм клямки на одній площині); контакти для шосерів завжди односторонні;
 • двосторонні (механізм клямки на обох площинах педалі); при виході з ладу механізму з одного боку, можна використовувати запасний механізм на звороті;
 • односторонні з платформою – на одній площині має механізм засувки шипа, інша площина – звичайна платформа; така педаль може використовуватися у двох режимах - як контактна, так і "топталка";
 • "контакти" з додатковою опорою - рамкою; забезпечують додаткову площу опори взуття, збільшуючи комфортність педалювання.

Найбільш затребувані матеріали

У продажу можна зустріти платформи, корпуси та рамки, виготовлені з моно матеріалів та їхніх поєднання:

 • сталі;
 • алюмінію;
 • пластика;
 • термопластика;
 • твердої гуми (гумопластика);
 • магнію.

Сам матеріал виготовлення ще нічого не говорить. Наприклад, є пластикові педалі як у дешевому, так і дорогому ціновому сегменті. Міцності будь-якого з них зазвичай за очі вистачає для умов їхньої експлуатації. Сучасні пластики і термопластики можуть виявитися міцнішими за алюміній, який у свою чергу може виявитися неякісним, занадто м'яким. Головними їхніми властивостями є вага (для тих, кому важливим є виграш кожного грама), і протиковзні контактні характеристики.

Осі педалей виготовляються з:

 • хрому - молібденової сталі, що забезпечує їм чудову гнучкість;
 • боровмісної (борованої) загартованої сталі, що забезпечує високу зносостійкість.

Як вибрати та купити?

Відверніться від «крутого» дизайну та матеріалів (магній, термопластик тощо). Зосередьтеся на потрібному вам функціоналі. Який у вас велосипед, як і де ви на ньому кататиметесь? Купити «контакти» для шосейних моделей та встановити їх на гірський МТВ, сітібайк – це буде абсурдно. Шиповані широкі педалі для даунхільних МТВ на тому ж сітібайку тільки заважатимуть. Складні педальки на турингу зламаються, як тільки на них міцно наступлять "у гірку", і так далі.

велопедаліУ торговій мережі педалі здебільшого в описі мають інформацію про те, для якого велосипеда і режиму їзди вони переважно призначені.

І ще один орієнтир – найнижча цінова категорія. Якщо вироби з неї сталеві з гумовими накладками - важкуваті звичайно, але на дорожніх і сітібайках можуть бути схожими. Якщо пластикові або алюмінієві – це неякісний тендітний пластик, який швидко потріскається, та неякісний м'який алюміній, який деформується.

Якщо вдасться дізнатися про характеристики встановлених підшипників - удача (!), звірте їх з табличними даними. Але здебільшого єдиним орієнтиром залишається та ж ціна. У низькій ціновій категорії й підшипники неякісні, з поганим пило- та вологозахистом.

Вибір на користь промислових підшипників це ще не гарантія їхньої якості. Але на них вже є добре помітне маркування, за яким легко визначити їхню якість. Головний орієнтир – клас точності виготовлення за ABEC.

Педалі для велосипеда у магазині «Веломісто»

Вам необхідно купити нові педалі на заміну, для дорослого чи дитячого байка? У нашому спеціалізованому магазині велосипедів і велоаксесуарів не важко дізнатися, яка ціна, знайти відповідну модель і купити велосипедну педаль (велопедаль), за необхідними характеристиками.

Ми не прагнемо здивувати чи заплутати нашого покупця різноманітністю та багатством асортименту. Тільки ретельно відібрані моделі, у кожному ціновому сегменті при незмінній високій якості. Ви зможете переконатися, що наші ціни на ринку є дуже привабливими.

Завдяки відпрацьованій надійній системі доставки, ви отримаєте свої покупки, зроблені у нас, оперативно, в обумовлені терміни та в заявленій комплектації.

Вгору