Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Вт-Птн: 10:00–19:00

Сб.-Нд.: 10:00–16:00

0
Мій кошик

Велокомп'ютери

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Особливості вибору велокомп’ютерів та аксесуарів

велокомп'ютерУ велосипедному спорті та спортивній медицині, для формалізації фізичних параметрів велогонки та стану велогонника через математичні значення та співвідношення, існує так звана велосипедна статистика. Виходячи з даних цієї статистики, тренерами та спортивними лікарями приймаються рішення щодо удосконалення тактики ведення перегонів, управління спортивною формою (станом) велоспортсмена, з метою підвищення спортивних показників та досягнень. Поточними її свідченнями може скористатися і сам велоспортсмен під час велоперегонів.

В Україні (так само як у Європі та Америці) з професійного велоспорту мода на використання велостатистики проникла і в аматорський сегмент, де «просунуті» непрофесійні велоспортсмени — аматори, які не мають особистого тренера та спортивного медика, використовують статистику для вдосконалення своєї підготовки та тактики самостійно. Після її доповнення функцією просторового орієнтування та навігації, до велостатистики масово долучилися і велотуристи.

Велокомп'ютер

Це електронний прилад для автоматичного збору та обробки вихідних фізичних даних, їх відображення у показниках велостатистики, необхідні для вдосконалення спортивної стратегії та тактики. З використанням функції геопозиціонування, він також став приладом особистої та командної навігації.

Принципова схема приладу включає такі основні складові:

 1. Датчики збирання інформації. Дроти ведуться до місць збирання інформації, де й закріплюються. З широко застосовуваних: датчики швидкості, каденса, акселерометр потужності педалювання, частоти серцевих скорочень (ЧСС), здатності поглинати кисень повітря (VO2 max), альтиметр (висотомір), у найдорожчих моделях може застосовуватися краш-акселерометр, що фіксує аварійне зіткнення та передає інформацію про це до контролюючого центру.
 2. Електронний блок обробки та аналізу. Перекладає фізичну інформацію від датчиків у математичні параметри, обробляє та аналізує їх, видає у зручному для сприйняття вигляді.
 3. Електронний навігаційний блок. Використовує технологію GPS (рідко GLONASS) геопозиціонування. Через спеціальні програми може реалізовувати функції навігації у складі команди, пошуку по об'єкту (адресі) тощо. По суті, такий звичний, вбудований GPS — навігатор.
 4. Екран відображення інформації. Може бути більш простим, РК - цифровий, а може бути складніший, багатофункціональний, сенсорний, як на смартфонах.

Чим ще може бути доповнено велокомп'ютер? Ну, там, звичайний електронний годинник - це само собою зрозуміло.

А ось ще поєднання з велорадаром заднього виду — це для тих, хто має багато грошей, і хто вважає, що він не має часу просто озирнутися назад.

Сполучення з велосипедними смарт-ліхтарями. Через нього можна ними керувати, змінювати режим світіння, подавати сигнали, наприклад напрямки повороту.

Блоки Bluetooth, Wi-Fi для зв'язку з іншими сумісними електронними приладами, обміну з ними інформацією.

Бюджетний велосипедометр (одометр)

У бюджетному сегменті велокомп'ютери оперують зазвичай тільки одним датчиком швидкості, і за своїм функціоналом є не більше ніж спідометром

Спортивні параметри, які вони можуть обчислювати та відображати:купити велокомп'ютер

 • поточна швидкість;
 • середня швидкість на дистанції;
 • макс. швидкість на дистанції;
 • співвідношення поточної та середньої швидкості;
 • довжина подоланого шляху;
 • час в дорозі;
 • таймер зворотного відліку;
 • секундомір.

Датчики розширення

Функціонал велокомп'ютера визначає далеко не електронний блок, а кількість і різноманітність датчиків, роботу з якими він підтримує. Для велокомп'ютерів розроблена своя особлива технологія розширення (підключення) ANT+.

Датчик виміру каденсу. Вимірює частоту обертання педалей. Забезпечує обчислення потокової, снондньої, макс. швидкості педалювання.

Датчик пульсометр. Вимірює частоту серцевих скорочень велосипедиста. Забезпечує обчислення:

 • потокового, середнього, макс. значення пульсу;
 • витрати енергії (у кілокалоріях).

Акселерометр. Забезпечує обчислення:

 • поточного, середнього, макс. значення потужності педалювання за період;
 • баланс сили педалювання на правій/лівій педалях;
 • обчислення обсягу м'язової роботи.

Альтиметр (висотомір). Дозволяє обчислювати:

 • поточну висоту над рівнем моря,
 • крутість кута на спуск та підйом;
 • профіль траси.

GPS - навігатор

Крім безпосереднього орієнтування на місцевості, у велокомп'ютері цей блок обчислює низку параметрів, що необхідні велоперегоннику для уточнення тактики ведення перегонів. А саме:

 • час, що залишився до мети;
 • розрахунковий час прибуття до мети;
 • відстань до мети.

Вибір велокомп'ютера

У сегменті велокомп'ютерів цілком справедливе твердження – більше грошей, більше функцій. Беріть «ношу» по собі, за своїми можливостями та потребами. Нехай це буде лише бюджетний велоспідометр. З його показань при вмілому застосуванні також можна вичавити дуже багато користі. Проте, якщо у вас багато грошей, брати прилад, наприклад, з датчиком VO2 max все одно не має сенсу. Без персонального спортивного медика ви навряд чи розберетеся, як правильно скористатися його даними. У велокомп'ютері визначальним є якість, чутливість датчиків. Це дуже велика тема. Якщо ви серйозно зацікавилися придбанням велокомпа для свого велосипеда, рекомендуємо розібратися в цьому питанні. Міцність корпусу, його герметичність (водостійкість) мають для велокомп'ютера велике значення. Адже це не кімнатний прилад і навіть не мобільний ноутбук. Він працюватиме на велосипеді в дощ, туман, мороз. Він буде падати та вставати разом з ним. Приділіть міцності корпусу та його герметичності особливе значення. Адже буде прикро, якщо багатофункціональний прилад розіб'ється при першому ж падінні, або промокне і «замкне» вже в густому тумані. Кріплення, дроти - теж важлива частина приладу, що визначає його практичність. Розберіться, чи достатньо надійним є кріплення (з підозрою поставтеся до «липучок» — вони погано переносять намокання під дощем, забруднення пилом, брудом), чи достатня довжина дротів, що ведуть до датчиків, чи не заважатимуть вони, сковуватимуть рухи.

Велокомп'ютери в інтернет-магазині «Веломісто»

Скориставшись послугами нашого інтернет-магазину, ви зможете легко купити велосипедний комп'ютер, спідометр на свій велосипед (велокомп'ютер, велоспідометр), дізнатися яка його ціна, чи то Київ, Івано-Франківськ, Ужгород, Вінниця, Хмельницький, Львів, чи вся Україна, найменший населений пункт країни, що має поштову адресу.

У нас ви знайдете як бюджетні варіанти велоспідометрів (одометрів), так і багатофункціональні прилади з оптимальною кількістю датчиків і статистичних параметрів, що видаються. Але їх об'єднує те, що вони відібрані нашими фахівцями, за сумісництвом такими ж захопленими велолюбителями, які це роблять, як для себе. Тільки оптимальна функціональність, висока практичність і надійність, за дуже помірну ціну. Це наслідок нашої агресивної цінової політики (дуже вигідна для наших клієнтів), яка поширюється на весь наш асортимент. Якщо знайдете десь такий самий якісний велотовар, як у нас, тільки дешевше, ми обов'язково зробимо вам ще вигіднішу пропозицію! Плюс сюди й постійно діючі системи знижок, бонусів і навіть подарунків! Купити якісний велотовар за найвигіднішою ціною на ринку, отримати його в найкоротший термін — що ще треба вітчизняному велосипедисту?

Вгору