Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Вт-Птн: 10:00–19:00

Сб.-Нд.: 10:00–16:00

0
Мій кошик

Гальмівні ручки на велосипед

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Гальмівні ручки на велосипед: різновиди та особливості вибору

Тормозні ручки на велосипед - це не що інше, як ручні засоби керування гальмівною системою велосипеда. Або на сленгу — «ручні» гальма (бо бувають ще й «ножні»). Кріпляться на велосипедному кермі, у зоні швидкої досяжності для долонь велосипедиста.

Тормозні ручки на велосипед: типи та різновиди

Гальмівні ручкиЗалежно від типу гальмівної системи - механічної (ободні, дискова (роторна) механіка) або гідравлічної - гальмівні ручки на велосипед діляться на два основні типи:

 • механічні (працюють як важіль для натягу тросових ліній управління гальмами);
 • гідравлічні (працюють як орган управління приводним гідравлічним поршнем, що створює робочий тиск у гідравлічних лініях управління).

У зв'язку з різноманітністю умов кріплення обважування і хвату велосипедиста на кермі (кермові труби різної товщини, форми — прямі, вигнуті, багатопозиційні), гальмівні ручки розрізняють:

 • для прямого (гірського) керма;
 • для вигнутого (шосейного) керма.

За матеріалом виготовлення:

 • вуглепластикові (карбонові) - найтехнологічніші, легкі, але на такі тормозні ручки на велосипед ціна досить висока;
 • алюмінієві (сплав) - оптимальний варіант за співвідношенням ціна/якість;
 • сталеві - важкуваті (для кого це важливо), буває - згинаються, деформуються;
 • пластикові — навіть армовані сталевим дротом, є бюджетними та ненадійними варіантами.

Конструкційно гальмівна ручка - це практично завжди ручний важіль, що включає рухому частину, нерухому опору-корпус і механізм його кріплення до керма (хомут). У гідравліці у конструкцію входить приводний гідропоршень і вузол підключення гідролінії. У механіці – вузол приєднання натяжного боудену.

За довжиноі та зручністю важеля розрізняють:

 • для роботи двома пальцями долоні;
 • для роботи трьома пальцями;
 • з дублюючими важелями (для багатопозиційних типів керма з високим хватом).

Бувають конструкції гальмівних ручок як окремих виробів, і інтегрованих у єдиний блок (моноблок) з манетками управління трансмісією.

Для зменшення приводного зусилля (сили, що прикладається пальцями долоні) в конструкцію деяких (топових) моделей вводиться механізм регулювання гальмівного зусилля (з 3-ма фіксованими режимами або з плавним регулюванням).

Питання сумісності

Вибираючи на заміну гальмівні ручки, про їхню сумісність із наявними гальмами слід думати насамперед.

Пристосування для механіки та гідравліки є несумісними.

У гідравлічних гальмах найкращим і надійним вибором будуть вироби з комплекту системи, спеціально для неї призначені за своїми параметрами. Решта буде — на страх і ризик користувача.

У механіці плутанина пішла через війну стандартів між провідними виробниками велосипедного спорядження - компанії SRAM (ввела стандарти спільного кріплення (інтеграції) гальмівних ручок і манеток Matchmaker, потім Matchmaker Х) і Shimano (послідовно вводила аналогічні фірмові стандарти i-Spec (A), i -Spec, i-Spec II). У результаті виявилося, що всі ці стандарти не сумісні між собою навіть у рамках однієї фірми, і вимагають відповідного сумісного гальмівного обладнання.

У війну стандартів включилися сторонні виробники, які пропонують варіанти рішень, що дозволяють "помирити" стандарти від SRAM і Shimano. Такими є адаптери PS (Problem Solvers), які дають можливість спільно використовувати вироби обох гігантів. Загалом, у разі відсутності знань та досвіду, найкраще у питаннях сумісності проконсультуватися з фахівцями.

Вибір гальмівних ручок

купити гальмівні ручкиКрім питання сумісності з наявними (встановленими) гальмами, слід звернути увагу на:

 • стійкість конструкції до удару (найменш стійкі - пластикові гальмівні ручки на велосипед; алюмінієві також можуть ламатися, залежно від характеристики та якості алюмінієвого сплаву);
 • стійкість до вигину (схильні до вигину та деформації насамперед штамповані сталеві);
 • надійність вузла кріплення боудена (найчастіше ламаються та вифарбовуються пластикові деталі, за ними - алюмінієві).

І ще важливий момент при виборі – зручність. Але тут на смак і колір... Загалом, треба сідати та тестувати.

Тормозні ручки на велосипед у магазині «Веломісто»

Серед усього різноманіття велосипедних комплектуючих та аксесуарів, у нашому асортименті представлений гарний вибір гальмівних ручок, спеціально підібраних за оптимальним співвідношенням ціни та якості.

Якщо у вас виникла потреба купити гальмівну ручку на велосипед, можете сміливо робити це в нашому магазині. Укомплектувати ваш велосипед комплектуючими тільки відмінної якості за доступною ціною ми вважаємо своїм найголовнішим завданням. Плюс надаємо своїм клієнтам високий рівень сервісу та зручність доставки.

Вгору