Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Вт-Птн: 10:00–19:00

Сб.-Нд.: 10:00–16:00

0
Мій кошик

Ручки перемикання передач на велосипед

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Манетка – не монетка, а орган управління

Якщо у техніці є багатошвидкісна трансмісія, існує і її орган управління. Велосипед у цьому плані не є винятком. Оскільки назва перемикача швидкостей велосипеда міцно закріпилася за механізмами, які відповідають за перекидання велоланцюга з зірки на зірку, самі органи управління називаються по-особливому, по «велосипедному» — манетки.

Веломанетки – це ручні органи управління перемиканням передач велотрансмісії. Якщо на велосипеді застосовуються два механізми перекидання велоланцюга — передній і задній, відповідно, і органів управління (манеток) — теж два. Але часто в багатошвидкісних трансмісіях «мультіспід» обходяться лише одним перемикачем (заднім) і відповідно однією манетою. Кріпляться вони на велосипедному кермі, оперують переднім та заднім перемикачами за допомогою натяжних тросиків – боуденів.

Варіанти конструкції

У всіх сучасних велосипедних манетках реалізується принцип індексного управління передавальним числом вело трансмісії, в основі якого знаходиться храповий механізм. Він приводиться в дію важелем (є різноманітні варіанти), фіксує або відпускає барабан, на якому намотаний натяжний трос.

Основними, найпоширенішими конструкціями манеток є:

 • тригери - напевно, найпоширеніший варіант, має на барабані важіль - тригер перемикання (часто - важіль натягу та кнопку відпускання тросика); кріпиться на кермі поблизу ручок-грипсів, під великий палець;
 • грипшифтери (grip-shift) - барабан з намотаним тросиком приводиться в рух від такої ж барабанної поворотної ручки, що одягається на велосипедну грипсу; найбільш близький аналог грипшифтера — мотоциклетна поворотна рукоятка подачі «газу», тільки у велосипедному варіанті поворотна барабанна ручка має храповий механізм, що фіксує її у певних (індексованих) положеннях;
 • варіанти Dual-Control з подвійним контролем (гальмування та перемикання швидкостей), що спочатку придумані компанією Shimano. Конструкційно є гальмівним важелем з двома ступенями свободи. Класично натискаючи важіль на себе, здійснюється гальмування, провертаючи його навколо осі труби велоруля, здійснюється перемикання передач трансмісії;
 • манетки «пістолети» для шосейних байків для перегонів - схожі на гальмівні ручки з великими важелями, тільки вони натягують і відпускають боудени перемикачів швидкостей; мають спеціальну ергономіку та геометрію, в т.ч. для кріплення на кермо «баран» шосейників.

Протистояння тригерів та грипшифтерів

Оскільки манетки «пістольоти» на шосейник мають досить вузьке застосування, а системи Dual-Control, через свою велику ціну — мало доступні, то тригерні та grip-shift варіанти набули серед велосипедистів усіх стилів та напрямків найбільшого поширення. Як наслідок, у велосипедному світі не замовкають суперечки, яка конструкція краща. І ті, й інші мають як свої плюси, так і мінуси, як своїх шанувальників, так і критиків.

Тригерні перемикачі мають такі переваги:

 • забезпечують більш чітке перемикання швидкостей;
 • не допускають мимовільного їхнього «проскакування»;
 • дозволяють перемикати передачі одним пальцем (великим);
 • займають положення на кермі, яке не заважає хвату руками велосипедиста.

До їхніх недоліків відносять:

 • малий діапазон одноразового "перекидання" швидкостей - всього на один - два (максимум три) "клацання" храповика, більше не дозволяє довжина великого пальця;
 • іноді «недружньо» поєднуються з деякими гальмівними важелями, роблячи керування одними та іншими незручним.

Грипшифтери своєю чергою полюбилися своїм шанувальникам за:

 • можливість "перекидання" швидкостей по всьому діапазону за один поворот барабанної ручки;
 • можливість миттєвої зміни передавального числа;
 • фізично легке та інтуїтивно зрозуміле перемикання, особливо зручне для новачків.

Але грипшифти мають свої недоліки:

 • займають частину місця на велосипедних грипсах, тим самим зменшуючи зручність хвату руками велосипедиста;
 • схильні до мимовільного перемикання передач, особливо на дешевих моделях початкового рівня;
 • у мокру погоду (дощ, туман) можуть допускати прослизання долонь.

Загалом, і той, і інший варіант має свої плюси та мінуси. Сказати однозначно, який із них найкращий — неможливо. Потрібно пробувати, щоб точно сподобатися конкретному користувачеві.

Велосипедні манетки у магазині «Веломісто»

В асортименті нашого спеціалізованого магазину ви знайдете широкий вибір продукції від найкращих світових брендів. Купити у нас ручку перемикання передач (манетку) на свій велосипед можна дуже вигідно – співвідношення ціна/якість у нас найоптимальніше на ринку. До послуг наших покупців широкий вибір велотоварів, відмінні умови покупки та доброзичливий сервіс.

Вгору