Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Вт-Птн: 10:00–19:00

Сб.-Нд.: 10:00–16:00

0
Мій кошик

Винос руля для велосипеда

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Винос керма - важлива складова конструкції будь-якого велосипеда

Винос керма, інша його назва — кермовий кронштейн, як не дивно, є однією з найвідповідальніших деталей велосипеда. Він значною мірою відповідає за маневровість велобайка, а його вихід з ладу або ослаблення кріплення хоча б на одній із двох точок – на кермовій трубі чи кермовому штирі – може призвести до серйозної аварійної ситуації.

винос руля для велосипедаЩо таке винос керма?

По суті, це двостороннє кріплення, що в одній точці кріпиться до вільного кінця передньої вилки (ще називається кермовим штиром), а друга точка на протилежному кінці служить для закріплення трубки велокерма.

Крім власне кріплення керма до поворотного штока передньої вилки, винос служить для регулювання висоти кріплення керма на кермовому штирі (штоку вилки), а відповідно, характеру посадки велосипедиста.

Крім регулювання посадки велосипедиста висотою кріплення керма, її ще регулюють довжиною самого виносу. Чим довший велосипедний винос, тим посадка велосипедиста набуває все більш горизонтального і аеродинамічно обтічного вигляду, що важливо в шосейних і трекових велоперегонах, але одночасно з цим знижується маневровість велобайка, у зв'язку з геометричним зменшенням плеча докладання сили на кермі. Чим коротший винос, тим посадка велосипедиста стає вертикальнішою, а маневровість велика стає максимальною.

Різновиди

Кермові виноси бувають двох основних видів:

 • прямий, з кріпленням-хомутом, що накидається зверху на вільний кінець штока передньої вилки; застосовується на безрізьбових неінтегрованих, напівінтегрованих та інтегрованих велосипедних кермових колонках; підрозділяється на нерегульовані та регульовані;
 • для різьбових велосипедних кермових колонок, зі штангою та клиновим розпіром, що вставляються всередину в трубу штока вилки, де закріплюється шляхом розклинювання.

Залежно від довжини горизонтального кронштейна виносу, вони (дуже умовно) поділяються:

 • при довжині до 60 мм - для найбільш маневрових трюкових МВХ великів (тріал, стріт, дерт) та МТВ байків для екстремального фрірайду, даунхілу;
 • довжина від 60 мм до 90 мм - більшість професійних та аматорських МТВ байків;
 • довжина від 90 мм до 120 мм - на всі "дальнобійники" - туринги, круїзери, гібриди, дорожні велики;
 • довжина від 120 мм до 140 мм - на швидкохідні (для перегонів) шосери.

За діаметром штока (штиря) передньої вилки, мають призначення:

 • для одного дюймового штока;
 • для штока 1 1/8 дюйми;
 • для штока 1 1/4 дюйми.

У порядку кріплення трубки керма, зовнішні (кермові) хомути виносу бувають одноболтовими (дорожні велики, сітібайки), двоболтовими (більшість спортивних та спеціалізованих велобайків), чотирьох болтовими (як правило, екстремальні велосипеди (МВХ, деякі МТВ)).

Водночас діаметр труби керма також не одноманітний. Зустрічаються розміри: 22,2 мм, 25,4 мм, 26 мм, 31,8 мм.

За матеріалом та технологією виготовлення, кермові кронштейни бувають:

 • зварені, зазвичай зі сталі;
 • ковані та фрезеровані, як правило, з алюмінієвого сплаву.

Оцінюючи їхні плюси й мінуси, слід пам'ятати, що не дивлячись на легку вагу, алюміній має неприємну властивість накопичувати напругу втоми і лопатися в найнесподіваніший момент. Сталь сильніше піддається корозії, особливо небезпечним є сильне іржавіння затискних болтів, які з часом стає проблематично відкрутити. Загалом, алюмінієві деталі треба періодично змінювати, а сталеві – обслуговувати (чистити та змащувати).

Винос, що регулюється

На ньому слід особливо зупинитися. Це різновид прямого виносу для нерізьбових кермових колонок, з наявністю механізму регулювання висоти керма, без його знімання та руху по штоку вилки. Дозволяє швидко змінювати посадку велосипедиста, що може бути важливо для «дальнобійників»-велотуристів, вимушених через затікання певних груп м'язів періодично змінювати свою посадку. Окрім переваг, механізм регулювання спричиняє зниження механічної міцності виносу, що аж ніяк не може влаштувати велосипедистів-екстремалів.

Вибір виносу керма

винос руля для велосипеда купитиЗа всієї його технічної простоти весь час треба пам'ятати, що веловинос — одна з найвідповідальніших деталей велосипеда. І до його вибору варто поставитися також відповідально. Довжина виносу, матеріал і технологія його виготовлення - все це можна тією чи іншою мірою віддати на відкуп перевагам велосипедиста. Головне - це суворе дотримання відповідності діаметра хомутів (або клинової штанги) виносу діаметру штока передньої вилки та кермової трубки. Якщо кріпильні діаметри хомутів виносу не відповідають необхідним, надійність кріплення керма велосипеда стає під загрозу, що загрожує аварійною ситуацією з непередбачуваним результатом.

Кермові кронштейни у ​​магазині "Веломісто"

Відвідавши наш спеціалізований веломагазин, закликаємо вас переконатись, що купувати всі необхідні велотовари в одному місці, у нас – доцільно, зручно, вигідно.

Купити винос керма для свого велосипеда ви зможете будь-якої відомої конструкції, під будь-які необхідні розміри, і ціна його зовсім не буде зашкальною. Тільки відомі веловиробники, тільки гарна і відмінна якість, і найпривабливіші ціни на ринку. Наші фахівці самі є колишніми та діючими велоспортсменами. А тому, як ніхто інший, розуміють важливість та відповідальність кермових кронштейнів, підбирають їх в асортимент магазину як для себе.

Вгору