Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Вт-Птн: 10:00–19:00

Сб.-Нд.: 10:00–16:00

0
Мій кошик

Сідла для велосипеда

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Велосідла - На смак і колір товаришів немає

Велосипедист сидить на ньому, а не в ньому. А оскільки велосипедисти та їхнє ставлення до велосипеда бувають дуже різними, то така ж різноманітність вимог існує і до самого  велосипеду і до вибору комплектуючих. Саме тому сідло для велосипеда може мати різну форму, розмір та відрізнятися іншими параметрами.

Сідло для велосипедаСідло для велосипеда: особливості

Щодо велосипедного сідла, у кожного велосипедиста до нього своє ставлення. Одним вони практично не потрібні, оскільки здебільшого заважають - це всілякі прихильники трюкових дисциплін. Інші до них ставляться зневажливо-поблажливо, оскільки вони ними користуються мало, переважно катаючись стоячи. Це всілякі учасники перегонів крос-кантрі, даунхільщики, МВХ тощо. Хтось до них неймовірно вимогливий - це захоплені велотуристи, які на велосідлі накручують багато сотень кілометрів. А хтось цінує в них насамперед м'якість та комфорт — ну, це зрозуміло, любителі повільних та коротких велопрогулянок.

Спробуємо ж розібратися в наявному розмаїтті сідел для велосипеда — кому, які, і чому.

Кому м'які, а кому жорсткі

М'яке, «диванне» сідло до велосипеда без сумніву, дуже зручне. Проте є одне “але” - м'які тканини сідниць і стегон здавлюються матеріалом покриття, і незабаром настає їхнє затікання (оніміння). М'яке сидіння (з глибоким поролоном, гелевою прокладкою) це однозначно для прогулянкових варіантів, коли загальна дальність поїздки не перевищує 5-ти, ну максимум 10-ти км.

Усі, хто катає від 50 км і вище – однозначно має вибирати тверде велосідло.

«Галузеві» різновиди

Спортивне сідло для велосипеда — вузьке та жорстке, для тих, хто займається перегонами на гірських та шосейних велосипедах, кому лише іноді доводиться на них сісти.

Туристичне — ширше і зручніше, загалом жорстке, але адаптується до «сідалища» велотуриста. Найкращі - це шкіряні Brooks.

Комфортні, прогулянкові - все це назви для тих, що проїжджають за один раз 5-10 км, і у яких зад за цей час не встигає скам'яніти.

Вплив матеріалу виготовлення

Які матеріали у «сідлобудуванні» можна зустріти?

  1. Пластик. Він для жорстких спортивних сидінь, або як основа для інших різновидів. Здебільшого ознака бюджетного варіанту. Зазвичай не відводить вологу, сприяє запотіванню шкіри. Але не завжди. Пластики нині дуже оманливі, бувають перфоровані варіанти, які забезпечують достатню вентиляцію «сидіння».
  2. Шкірзамінник. Зазвичай використовується покриття пластикової основи. Він не самостійний, це раз, він не відводить вологу і сприяє запотіванню - це два. Тільки для бюджетних варіантів, неспішних та не далеких поїздок.
  3. Шкіра. Якщо вона тонка, і використовується лише для покриття пластикової основи, це половинчасте рішення. Пластик все одно далі вологу не пускає. Якщо шкіра товста, і є єдиним покриттям, як, наприклад, велосідло «Brooks», то це вважається ідеальним варіантом з міркувань практичності та гігієни.

Ширина сідла

Його ширина дуже важлива з міркувань ергономіки. Занадто широке велосідло натиратиме внутрішні поверхні стегон при активному педалюванні, надто вузьке — викликатиме дискомфорт і тиск на промежину.

Маркування кожного велосідла має містити інформацію про ширину так званого посадкового майданчика, зазвичай в межах 140-180 см. Розмір цього майданчика визначається відстанню між сідничними кістками тазу, і не залежить від кількості зайвого жиру, що навис на «п'ятій точці».

Виміряти свою посадкову площу досить просто. Достатньо сісти, наприклад, на рівний піщаний майданчик, і виміряти відстань між центрами отриманих ямок.

Питання щодо підсідельних пружин

Пружини в велосипедному сідлі призначені для гасіння потужних вертикальних коливань, що йдуть від нерівностей дороги. Оберігаючи таким чином спину  велосипедиста від різких ударів. Велоспортсменам, які ганяють весь час із нахиленим корпусом уперед, їхня наявність буде зайвою. А там, де панує пряма посадка — у сітібайках, жіночих моделях — вони якраз будуть найдоречнішими. Не завадять вони і на турингу, коли протягом багатокілометрової поїздки доводиться багато разів міняти посадку — від прямосидячої до «горизонтально лежачої».

Жіночі моделі

Розмір жіночого таза в середньому ширший за чоловічий. І ще жінки іноді хочуть проїхатись у спідниці. На цих анатомічних та естетичних відмінностях і базуються особливості жіночої моделі велосідла.

Вони ширші (в середньому на 10 см у порівнянні з аналогічними чоловічими моделями), а їхній носик набагато коротший. Ну і звичайно ж – дизайн! Дівчата люблять гламурне! І виробники з рекламних міркувань їм завжди готові підіграти. За забарвленням та дизайном здебільшого дуже легко відрізнити жіночу модель велосипеда від чоловічої.

Як купити сідло до велосипеда: додаткові поради щодо вибору

купити сідло для велосипедаНачебто все ясно: кому, які, навіщо... Залишилося тільки чіткіше узагальнити і артикулювати:

  • висока ціна велосипеду ще не є гарантією його практичності та зручності; вибирати необхідно, виходячи зі своїх індивідуальних анатомічних параметрів;
  • поверхня сідла не повинна ковзати;
  • основа має бути здатною адаптуватися до геометрії вашого таза; найкращі можливості для цього дає товста пресована шкіра, деякі види пластику (недешеві) або хороший товстий шкірозамінник на пластиковій основі;
  • приділіть увагу питанню ефективного потовідведення; із цим успішно впорається або товста шкіра, або перфорований пластик;
  • купити сідло для велосипеда м'яке та широке варто лише тоді, якщо ваш щоденний велопробіг не перевищує 5, максимум 10 км.

Сідло для велосипеда у магазині «Веломісто»

Рішення купити сідло на велосипед виникає не так вже й рідко. Ви вирішили зайнятися спортивною їздою чи велотуризмом? Або ж підвищити рівень комфортності своїх коротких неспішних велопрогулянок? Ви шукали, де можна купити в Україні велосипедне сідло (велосідло) на свій велосипед, яка ціна?

У нас є відповіді на питання, що вас цікавлять. Якість наявних у нас моделей та їхні ціни такі, що ви зможете купити велосипедне сідло для себе з великою вигодою та задоволенням. Ми не ставимо вас перед широтою вибору. Ми пропонуємо тільки найкраще та випробуване практикою.

Будьте впевнені в нашій обов'язковості та оперативності. Не сумнівайтеся - зроблені у нас покупки ви отримаєте швидко, в повній комплектності та у будь-який населений пункт нашої країни (Київ, Львів, Івано-Франківськ, Ужгород, Вінниця тощо)

Вгору