Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Вт-Птн: 10:00–19:00

Сб.-Нд.: 10:00–16:00

0
Мій кошик

Шосейні велосипеди

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Шосейний велосипед - спортивний гаджет для велоперегонів

Шосейний велосипедЕкстремальна швидкість, що досягається за допомогою м'язової сили - так найбільш коротко можна пояснити сутність шосейного велосипеда. Інтересам швидкості в ньому віддано все - вага, геометрія, механіка та аеродинаміка. Його стихія – рівне шосе. Він створений для перегонів на швидкість, і лише там розкривається його потенціал. Для інших цілей він або відверто поганий, або зовсім непридатний.

Його власник – якщо не професіонал – велоперегонник, то справжній аматор швидкої велосипедної їзди. На рівному асфальті чи бетоні з ним не зрівняється ніхто — ні гібрид, ні турер, ні гірський МТВ.

Він старий настільки, скільки років є велосипедні шосейні перегони. І водночас він виключно сучасний — своєю науково прорахованою і вивіреною конструкцією, високотехнологічними матеріалами, з яких він зроблений.

Де йому не місце?

«Заточений» для шосейних перегонів, шосер одразу почувається невпевнено за межами рівної довгої траси, у місті або на твердому укоченому покритті. Його висока внутрішня динаміка та чутливість до будь-яких дорожніх нерівностей тому є причиною. На бездоріжжі, сильно пересіченій місцевості, кам'янистій або лісовій стежці він зовсім жалюгідний - прохідність мінімальна, жорстку конструкцію трясе так, що часом здається, з велосипедиста може витрусити дух. Ну і добре! Потрібно прийняти це як належне, і залишити бездоріжжя для більш пристосованих позашляховиків – гірських чи гібридів.

Перегоновий екстер'єр та характер

Зовнішній вигляд шосейника відразу видає в ньому справжнього представника перегонів.

Тонка легка рама разом з тонкими колесами забезпечують йому хорошу аеродинаміку. Вони тільки на перший погляд здаються крихкими - застосування сучасних матеріалів - композитів і легко-металевих сплавів забезпечують їм необхідні характеристики міцності.

Кермо - вигнуте в низ, так званий "баран". Забезпечує різноманітні хвати руками, що відповідають різним положенням корпусу велогонника.

Передня вилка - обов'язково жорстка ригідна. Цей велик не приймає жодних амортизаторів! Ні краплі м'язових зусиль педалювання не повинно бути ними «з'їдено».

Сидіння - підняте над рівнем керма. Все разом – рама, кермо та сидіння – забезпечують специфічну «потягнуту» вперед перегонову посадку, так само зумовлену вимогами аеродинаміки. Вона лише на перший погляд здається незручною. Практики стверджують, що у такій посадці долали маршрути не в одну сотню кілометрів завдовжки.

Трансмісія - типова для перегонів, багатошвидкісна, з великими передачами, що підвищують. За передатними числами відрізняється від такої у гірського байка.

Обважування - мінімальне. Ні грама ваги та одиниці аеродинамічного опору для якихось крил та захисних кожухів! У велоперегонах не беруть участь у розкльошених штанах, щоб їхня штанина не могла потрапити в ланцюговий механізм.

«Шосерні» рама, колеса та шини

Рама і колеса шосейного велосипеда найбільшою мірою визначають його характеристики, а тому заслуговують на окрему увагу.

Тонка полегшена рама на окремих моделях показує визначні вагогабаритні показники. Деякі шосейні велики в зборі сягають менш як 3,5 кг! У професійному велоспорті навіть були змушені обмежити мінімальну вагу спортивних перегонових снарядів — не менше ніж 15 фунтів (приблизно 6,8 кг). Основні матеріали для виготовлення – вуглепластик, титан, магній. На дешевих аматорських моделях – пружна хром-молібденова сталь («хромоль»). Шосейні велосипеди не дружать з алюмінієм — дуже жорстким металом, що передає без змін усі удари та вібрацію від коліс на руки та корпус велосипедиста. Тому алюмінієва рама для шосера – одне з очевидних свідчень поганої якості моделі.

Колеса шосейників - полегшені, 28-дюймової розмірності (посадковий діаметр обода ISO 622 мм). Забезпечують найкращі (у порівнянні з іншими розмірами) швидкісні характеристики та накат.

Колісні ободи, для забезпечення необхідної жорсткості та аеродинаміки коліс, можуть застосовуватися:

  • традиційні набірні на спицях;
  • з 4 - 6 плоскими спицями ("Spinergy");
  • з лопатями аеродинамічної форми;
  • дискові (забезпечують відмінну жорсткість та аеродинаміку, але мають значну парусність, чутливі до бокового вітру).

Шини для велосипедних перегонів не схожі на своїх універсальних та позашляхових побратимів. Їхнє завдання — забезпечити мінімальний опір коченню. Це досягається:

  • мінімальною шириною покришки (18 - 27 мм);
  • високим робочим тиском (8 - 10 атм);
  • повністю гладкою («лисою») поверхнею без протектора, так звані «сліки».

Окрім традиційного поєднання покришка плюс камера, у шосейних велосипедах часто використовуються шини – однотрубки (безкамерні).

Як обрати?

велосипед шосейнийШосери - велосипеди для професіоналів і любителів, які здебільшого порад не потребують. Але все-таки серед аматорів бувають початківці, яким варто дати кілька порад.

Головна небезпека любителя чатує на можливості сплутати класичний шосер з велосипедом для циклокросу, який є різновидом для перегонів «Fixed gear» або навіть гібридом. Всі вони за деякими деталями будуть схожі з "породистим" шосейником. Не будемо довго і болісно розбирати особливості та тонкощі всіх цих різновидів. Майбутній власник шосейного велобайка має сам розібратися у цих нюансах.

Ну і звичайно, варто зіставити свої матеріальні можливості із технологічним рівнем виготовлення бажаного велосипеда. В принципі, шосер зі сталі та алюмінію на рівному гладкому шосе теж котитиметься досить швидко. Але про участь у серйозних перегонах на такому «скакуні» не варто замислюватися. Там заправляють балом композити та інші високі технології.

Велосипеди в інтернет-магазині «Веломісто»

«Веломісто» є спеціалізованим магазином велосипедів та аксесуарів. Тому не може залишитися осторонь пропозиції популярних серед широкого кола професіоналів і любителів шосейних велосипедів.

Якщо ви цікавитеся, де купити шосейний велосипед (шосер, шосейник, велосипед для шосе) в Україні (Київ чи будь-який інший населений пункт), яка його вартість, ціна — в нашому магазині ви обов'язково знайдете відповіді на запитання, що вас цікавлять.

В асортименті магазину є ретельно підібраний модельний ряд шосейних велосипедів, що забезпечують незмінно високу якість у різних цінових категоріях – початкового рівня, аматорського та професійного.

До послуг клієнтів магазину є інформативний опис моделей та професійна консультативна допомога.

Ціни, умови придбання та доставки наших товарів спрямовані на задоволення інтересів та запитів покупців. Ми прагнемо того, щоб відвідувачі нашого сайту не залишилися без необхідної обновки!

Ціна популярних шосейних велосипедів

Вгору