Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Вт-Птн: 10:00–19:00

Сб.-Нд.: 10:00–16:00

0
Мій кошик

Самокати

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Як підібрати та купити самокат

Україна – самокатна країна? У це охоче віриш, коли дізнаєшся кількість охочих дізнатися, де можна купити в Україні самокат, які цікавляться, скільки він коштує, яка його ціна, чи то Київ, чи Одеса, Івано-Франківськ чи Ужгород, Вінниця чи Миколаїв, Кривий Ріг, Запоріжжя, Суми, Полтава ...

Мода на самокат повертається, про це свідчить його продаж буквально у кожній спеціалізованій торговій точці. Що ж сталося? Виявляється, в епоху електроніки та електронних іграшок, і дітям, і підліткам все ще подобається, хочеться просто поганяти на доброму старому самокаті.

Світ самокатів напрочуд широкий і різноманітний. Він далеко не зводиться до одних дитячих іграшок для малюків. З подивом виявляєш у ньому різновиди для молодшого віку, для підлітків, і навіть для дорослих. Водночас кожна вікова група знаходить у нехитрій конструкції самоката щось своє, для них потрібне та цікаве.

Але все за порядком.

Хто користується самокатом і навіщосамокат купити

То що таке самокат – дитяча іграшка чи більше? Однозначної відповіді немає.

Для найменших і дітей молодшої вікової групи — це іграшка, комусь кімнатна, кому вулична — дворова. Для підлітків – це прогулянковий, «тусовковий» засіб за інтересами. Ну а для практичних дорослих (так, виявляється, дорослі також катаються на самокатах!) – це утилітарний транспортний засіб ближньої дії (до найближчого магазину, аптеки тощо).

Які бувають самокати

За конструкцією:

 • триколісні (два колеса спереду, або два колеса ззаду) - це конструкція для найменших дітей;
 • двоколісні - найзвичніші, прогулянковий варіант для дітей та підлітків;
 • комбіновані самокати-біговели;
 • інерційні - це новинка, триколісний підлітковий варіант з декількома шарнірними вузлами, напівнезалежними майданчиками та кермовою стійкою;
 • електросамокати можуть бути як дитячими (електро рухома самохідна іграшка), так і цілком дорослими, розрахованими на вагу 100 кг або більше.

За цільовим призначенням:

 • дитячі самокати ("міні" - для найменших, "максі" - для молодшого, "смарт" - для середнього дитячого віку);
 • підліткові (від 10 - 14 років);
 • для дорослих (це переважно електросамокати).

Зовсім дитячі самокатики

Починати кататися на самокаті можна вже десь з півтора року. Для цього є відповідні самокати «міні». Вони переважно триколісні, вагою близько 1,5 кг, виготовлені з екологічного пластику, що застосовується у дитячих іграшках (зазвичай очищений поліетилен). Кермо - алюмінієва трубка або пластик. Але навіть у них висота керма буває регульованою, в межах 55-65 см.

Самокати «максі» - іграшки для старших діток, 2 - 4 років. Вони практично такі ж, як і «міні», але більші за розмірами: вагою від 2,5 до 3,5 кг, висота керма регулюється в межах 60 - 90 кг.

Серед них чимало складних варіантів конструкції, щоб полегшити батькам транспортування самокатика для дитини у двір та з двору, або компактно укласти його для зберігання вдома.

Самокати-біговели. Це конструкція 2 в 1. Як зрозуміло з назви, його можна використовувати як дитячий самокат, так і біговел. За ваго-габаритними характеристиками, матеріалом виготовлення (дитячий пластик) вони близькі до самокат класів «міні» і «максі».

Дитячі двоколісні самокати

Це іграшка для двору, перший прогулянковий засіб для дітей молодшого та середнього віку. Двоколісна конструкція вже вимагає від них більш розвиненого вестибулярного апарату та координації рухів. Їх можна поділити на дві групи:

 1. Самокати двоколісні з колесами діаметром 100 - 205 мм. Призначені для дітей віком від 4 до 6 років. Мають вагу 3,5 - 4 кг, регульовану висоту керма в межах 75 - 105 мм. Їхня конструкція все ще переважно пластикова. Але можна знайти моделі з рамами з алюмінієвої або сталевої тонкостінної трубки. Кермо – алюмінієва або сталева трубка. Колеса зазвичай пластикові, з гумовим або поліуретановим ободом, комплектуються промисловими підшипниками ABEC-3, ABEC-5.
 2. Самокати двоколісні, з колесами 10 - 12 дюймів. Це вже більш серйозні вироби для вуличних прогулянок дітей від 5 до 10 років. Рами у них вже міцні трубчасті, алюмінієві чи сталеві. Важать вони вже від 5 до 10 кг. Колеса можуть бути повноцінні, зі сталевим ободом, набором спиць, пневматичною камерою і покришкою. Колісні втулки комплектуються промисловими підшипниками ABEC-5, ABEC-7 або велосипедними насипними. Можуть бути обладнані гальмами вібрейками на переднє колесо з ручним приводом.

Підліткові самокатидитячі самокати купити

Це наступна категорія - габаритний розвиток двоколісних самокатів, вже для дітей віком від 12 років. Ці самокатні «монстри» своїми розмірами та дизайном здалеку вже схожі на велосипеди, що досягають 10 — 12 кг ваги. Рами зазвичай трубчасті сталеві, або алюмінієві. Колеса – велосипедні 12 – 16 дюймові. Водночас нерідко зустрічаються колеса різного розміру: спереду великі 16", ззаду менші 12". Завдяки порівняно великим колесам 16 дюймового розміру, які мають прийнятний накат по дрібних ямках і вибоїнах, дозволяють підліткам вирватися з двору на міські вулиці і тротуари, де вони зазвичай влаштовують свої «тусовочні» колективні катання. Моделі вже обов'язково обладнані передніми гальмами вібрейками.

Не можна забувати, що для таких самокатів підліткам уже обов'язково потрібні засоби захисту – наколінники, налокітники, а краще – і шоломи.

Різновидом підліткового самоката є порівняно нова конструкція — інерційні самокати.

Саме у підлітковому віці часто з'являються схильності до самовираження через виконання різноманітних трюків. Інерційні самокатні вироби призначені для трюкового катання, але мінімальної складності та ризику, цілком прийнятних для підлітків та їхніх батьків. Основний задум їхньої конструкції — можливість поступального руху шляхом балансування тілом, стоячи на основі самокату, водночас не відштовхуючись ногами від поверхні дороги. Хоча це робити також можна.

Електросамокати

З появою надійних, ємних електроакумуляторів і потужних малогабаритних електродвигунів електро рухомі конструкції все ширше і глибше проникають у транспортну сферу. Дісталися вони і самокатів, зробивши з дитячої іграшки цілком повноцінний особистий транспорт «ближньої дії» для дорослих.

Ні, звичайно, електросамокати є й серед дитячих конструкцій, зазвичай для дітей середнього віку (8 - 12 років). Але все одно вони для них все ще іграшки.

А ось для дорослих... Дуже багато зустрічається людей похилого віку, із захворюваннями ніг або всього опорно-рухового апарату, яким буває важко дошкандибати навіть до найближчого магазину чи аптеки. Ось у цієї категорії людей і завоювали популярність «дорослі» електросамокати як особистий малогабаритний транспортний засіб.

"Дорослі" електросамокати мають вагу близько 12 - 20 кг. Більшості людей похилого віку цілком під силу дотягнути їх до дверей ліфта або підняти сходами в під'їзд. Або можна попросити когось допомогти. А далі вони їдуть електроходом, і везуть господаря, самі.

Вони практично всі є складними конструкціями, для зручності розміщення в кабіні ліфта, в квартирі, багажнику машини. Витримують вагу 100 - 120 кг, що відповідає масі багатьох людей похилого віку.

Заявленої ємності акумуляторів вистачає від 10 до 30 км. Потужність електродвигунів також буває різною. На деяких потужних моделях "з вітерцем" (до 45 - 50 км/год) може покататися не тільки дідусь, але і його дорослий онук. Повне заряджання акумулятора від побутової електромережі (220 В) триває близько 5 годин. Багато моделей обладнані фарою для переміщення у сутінках та темряві.

І як тут не купити своїм стареньким батькам таку в усіх відношеннях корисну штуку?

Вибір самокату дитиніВибір самокату дитині

І все-таки головні «користувачі» самокатів, все-таки діти. Зважаючи на дитячі «руйнівні» здібності, при виборі для них самоката варто звернути увагу насамперед на його міцність. Буде прикро, якщо новенький самокат, в якому начебто й ламатися немає чому, дитячими творчими зусиллями буде миттєво зламаний.

Перші ознаки слабкої конструкції - тонкий, м'який пластик, відсутність підсилювальних косинок на кутах рами, безпідшипникові колісні втулки "пластик по пластику" або "метал по пластику", пластикова кермова стійка. Чим більше металевих (алюмінієвих, сталевих) трубок у конструкції – тим краще і надійніше. Ваги самокату вони багато не додадуть, а ось міцності, ремонтопридатності - так.

Якщо вибір за триколісним самокатом, то варіант «два колеса попереду, одне ззаду» буде набагато стійкішим за варіант «одне колесо попереду, два колеса ззаду».

Якщо вік дитини підійшов уже до 5-6 років, то треба брати самокат з пневматичними колесами на підшипниках (насипних або промислових). Без цих деталей енергійна дитина багато на самокаті надворі не наганяє.

Самокати у магазині «Веломісто»

Виявляється, купити дитячий, підлітковий самокат у нашому інтернет-магазині простіше та вигідніше, ніж у звичайній торговій мережі в тому ж Києві, Одесі, Вінниці чи Полтаві... Наш магазин надає всі вигоди інтернет торгівлі:

 • всі моделі зібрані в одному місці на сайті, а не розкидані по торгових точках;
 • не треба нікуди їхати, витрачати час та гроші на проїзд, достатньо включити комп'ютер, зайти в інтернет та знайти сайт веломагазину «Веломісто»;
 • ціни набагато нижчі, ніж у роздрібній мережі;
 • не треба турбуватися про доставку - сучасні поштові служби оперативно доставлять покупку до самого порога.

Якщо ви захоплений велосипедист, наш постійний клієнт, купуєте у нас «дорослі» велосипеди та аксесуари, принагідно згадайте про своїх дітей чи онуків. У нас для них також є багато цікавого «велосипедного»! Ви можете тут придбати їм чудовий подарунок або іграшку на «велосипедну» тему — самокат, біговел, ролики... А якість та ціни на дитячі товари у нас такі ж п

Вгору