Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Вт-Птн: 10:00–19:00

Сб.-Нд.: 10:00–16:00

0
Мій кошик

Гальма на велосипед

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Гальма на велосипед = гальмівний механізм

Під поняттям «гальма на велосипед» розглянемо безпосередньо гальмівні механізми, що входять до складу вже ширшого поняття «гальмівні системи».

Щодо велосипедів, система гальмування здебільшого включає:

  • сам гальмівний механізм;
  • його привід (тросики, ручки тощо);
  • фрикційні колодки (які, як витратний елемент, часто виводяться в окрему категорію).

Винятки із цього правила досить широкі. Наприклад, у велосипедах з однією швидкісною фіксованою передачею здебільшого гальм взагалі не ставлять. На фікседі велосипедист із силою своїх ніг та вмінням пустити великий «юзом» — сам собі і «газ», і гальмо. На багатьох синглспідах задні ножні барабанні гальма для велосипеда теж «річ сама в собі», в якій агрегатовані всі разом: привід з гальмівним механізмом, і фрикційним «витратником».

купити гальма на велосипедОбідні вібрейки (векторні) 

Механізм, що прийшов на зміну кантилеверним. Через свою простоту і дешевизну, широко поширений на багатьох типах велосипедів. Конструкція гранично проста: два роздільні важелі-вектори, дзеркально розташовані щодо обода, кріпляться нижніми кінцями в різьбові отвори на пір'ї передньої вилки. Верхні кінці важелів приєднані тросовими затискачами до приводного боудену. Умовно посередині важелів вкручуються притискні гальмівні колодки. При натягуванні боудена верхні кінці важелів зводяться між собою, одночасно зводячи гальмівні колодки, які затискають обід колеса. Ось і вся механіка!

Переваги:

  • дуже прості у налаштуванні, обслуговуванні, ремонті;
  • немає жодних проблем із взаємозамінністю деталей - все добре стандартизовано (довжина важелів, діаметри, різьблення посадкових отворів, розміри колодок, боуденів тощо).

Недолік - зниження ефективності гальмування при їзді калюжами, брудом, взимку.

Що може зламатись? Може погнутися важіль, вирвати колодку, тросовий затискач... А більше там ламатись і нема чому.

Обідні  кліщові

Ще один різновид важільної конструкції. Найхарактерніша для шосейних велосипедів. Її відмінність - два важелі кріпляться хрестоподібно разом, на кшталт ножиць або слюсарних кліщів. Приблизно в місці рухомого з'єднання механізм кріпиться однією точкою в різьбовий отвір на стійці передньої вилки. Довгі плечі важелів приєднані до приводного боудену, в короткі плечі вкручені гальмівні колодки. При стягуванні боуденом довгих плечей важелів нижні «кліщі» затискають колісний обід.

Переваги та недоліки цієї конструкції близькі до вібрейок. Можливі поломки приблизно такі ж. Недарма вони технічно найближчі родичі.

Обідна гідравліка

Це щось нішеве спортивне (для тріалу), дороге. У широкому користуванні застосовується рідко. Згадується, щоб позначити, що буває таке.

Механічні та гідравлічні дискові (роторні)

Дискові гальма на велосипед — порівняно нова система, що в порівнянні з ободними та барабанними конкурентами має вищу гальмівну ефективність та «всепогодність» при збереженні хорошої модуляції. А це, що не кажи, але питання безпеки та безаварійної експлуатації, особливо для «позашляховиків» МТВ, фетбайків та інших гібридів з турингами. Розплачуватись тут доводиться більшою технічною складністю та ціною, нижчою ремонтопридатністю у польових умовах (у дорозі).

Хоч для них і прижилася назва – дискові гальма для велосипеда, але насправді вони ніякі не дискові, а роторні, бо робочим органом у них є ротор. З технічного погляду механічні та гідравлічні гальма на велосипед – абсолютно різні системи. З точки зору велосипедиста-споживача, у них дуже багато спільного, що дає підстави розглядати їх разом.

По-перше, гальмівний механізм і там, і там називається каліпер (супорт). В обох механізмах зрештою поршні із закріпленими на них гальмівними колодками затискають ротор, чим здійснюється гальмування байка.

Можна довго і нудно описувати, як усередині корпусу того чи іншого каліпера рухаються важелі, пружинки, поршні та інші деталі. Але це немає сенсу з двох міркувань:

  • в дискових гальмах стандартизація просунулась ще не так далеко, і багато виробників випускають свої, унікальні конструкції, з механікою, невисокою або відсутньою взаємозамінністю з іншими виробниками;
  • каліпер - це вже досить складний механічний виріб, а запчастин до нього, через надто широку їхню номенклатуру, в торговій мережі немає (ну може тільки десь на велофорумах пошукати); тому, якщо в ньому щось ламається, то його здебільшого міняють повністю, особливо не задаючись питанням, що ж там саме «полетіло».

Як вибрати й купити гальма на велосипед?тормоза на велосипед

Питання вибору гальмівної системи загалом не стоїть, вона вже встановлена ​​на велосипед. Треба лише вибрати гальмо, що вийшло з ладу або просто застаріле (чи набридло?).

Гальмівна система велосипеда — надто відповідальний механізм, щоб експериментувати з безпекою своєю та тих, хто вас оточує. Тому порада полягає в тому, що не потрібно економити при виборі, а купувати лише якісні, брендові гальма. Так, коштують вони пристойно. Але крім бренду висока ціна ще відображає:

  • застосовані міцні матеріали;
  • високу точність виготовлення;
  • запроваджені передові патенти, технології.

І не шкодуйте про витрачені гроші — вони сторицею виправдають себе в першій критичній ситуації.

У будь-якому випадку, при виявленні в гальмівному механізмі дешевих матеріалів - звичайного м'якого алюмінію (погнеться, потрібен тільки анодований!), пластика (важко на око визначити його міцність з довговічністю), сталі (швидко візьметься корозією і заклинить) - бракуйте його, у жодному разі не купуйте!

Гальма на велосипед у магазині «Веломісто»

На вашому велосипеді неполадки із гальмівним механізмом? Вам набридло переживати за безпеку свою та близьких, ви вирішили купити нове гальмо для свого велосипеда, цікавитесь, яка його ціна у різних торгових точках?

Вам варто зупинити свій пошук, щоб придивитись до нашого інтернет-магазину «Веломісто». Ми впевнені, що саме у нас ви знайдете те, що шукали, ще й за найцікавішою для вас ціною. Тому що ми спеціалізований магазин велосипедів та аксесуарів. Основний персонал нашого магазину підібраний з колишніх та діючих велоспортсменів та велолюбителів. Які, як ніхто інший, знають, розуміють потреби наших клієнтів. Велосипедні гальма в нашому асортименті відібрано, підібрано зі знанням предмета та потреб покупців. А наша швидка та надійна система доставки (у Київ, Львів, Івано-Франківськ, Ужгород, Вінницю тощо) товару покупцеві залишить у вас лише приємні враження.

Вгору