Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Вт-Птн: 10:00–19:00

Сб.-Нд.: 10:00–16:00

0
Мій кошик

Рулі та лежаки для велосипеда

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Роль та місце велоруля (керма)

кермо велосипедаВелосипедне кермо - це й орган управління напрямом руху транспортного засобу (велосипеда), й одна з основних точок опори велосипедиста, що визначає найважливіші параметри:

 • ергономіку велосипедної їзди;
 • балансування системи велосипедист/байк, її осьову стійкість у русі;
 • маневреність.

Роль велоруля у забезпеченні безпеки велосипедиста одна з провідних. Вона інколи навіть перевищує за значенням роль гальмівних пристроїв.

Також важлива роль велоруля і в ергономіці велосипеда. Він значною мірою (у комплексі з велосідлом, велорамою, велопедалями) визначає геометрію посадки велосипедиста, а отже, розподіл фізичних зусиль на педалювання та забезпечення маневру. Тому кожен спеціалізований велобайк, особливий стиль велосипедної їзди вимагають або віддають перевагу характерному типу велосипедного керма.

Різновиди велосипедного керма

 1. Кермо флет - пряме, як лом, кермо, завдовшки близько 600 мм. Забезпечує середньо-низьку посадку та хорошу маневреність, застосовується на МТВ байках для перегонів крос-кантрі.
 2. Райзер майже прямий, з невеликим підйомом близько 25 мм, шириною до 675 мм. Найбільш універсальне кермо для гірських МТВ байків.
 3. Даунхільне кермо (також для фрірайду) - з підйомом близько 50 мм, широкий (до 710 мм, для забезпечення максимальної маневреності), і міцний (труба 1 1/4" (31,8 мм), плюс посилений в районі підйому горизонтальною перемичкою).
 4. "Баран" - широко відоме кермо для велобайків для перегонів - шоссерів або трекових велосипедів. Має пряму, без підйому, центральну ділянку та ручки у вигляді загорнутих вниз і в сторони «баранячих рогів». Забезпечує максимально низьку «аеродинамічну» посадку, а також деяку мультипозиційність положення рук велосипедиста. За що отримав аматорське визнання у багатьох інших (не перегонних) вело дисциплінах.
 5. "Метелик" - його головна перевага - мультипозиційність положення рук, отже, і варіативність для посадки (положення тіла) велосипедиста. Його класичний вигляд - це наявність підйому близько 50 - 70 мм і загнуті всередину (до велосипедиста) ручки у вигляді майже замкнутих трапецій. Набув поширення серед велосипедних «дальнобійників» — велотуристи, для яких важлива періодична зміна положення тіла в сідлі, що постійно затікає.
 6. Велоруль для МВХ байків – порівняно високий, звужений та міцний. З підйомом від 120 до 200 мм, посилюючою перемичкою між ручками і невеликою загальною шириною. З ним забезпечується посадка велоспортсмена, близька до вертикальної при витягнутих руках, та умови для високої маневреності. Але водночас висоти витягнутих рук вистачає для «виривання» переднього колеса байка вгору для стрибків і трюків.
 7. Спеціалізовані турингові керма - подальший розвиток ідеї мультипозиційності рук, спроби доведення її до ідеалу. Складні та важкі вироби з кількома парами роздільних ручок, загнутих у різних напрямках та під різноманітними кутами, а також «лежаки» — упори для передпліч, що дозволяють перенести тяжкість на них.
 8. Прогулянкові керма — тип зі значною внутрішньою різноманітністю, залежно від поглядів на нього різних вело виробників. Головна його функціональна особливість – забезпечення комфортної (прямої, напівпрямої) посадки велосипедиста для неспішної розміреної велосипедної їзди. Зовнішні особливості: наявність значного підйому (варіюється у великому діапазоні), ручки загнуті всередину, у бік велосипедиста. Застосовується переважно на дорожніх великах, сітібайках, круїзерах. Має різновиди:
 • для чоловічих моделей і унісекс - з середньо-високим підйомом (10 - 15 см), що забезпечує напівпряму (нахилену) посадку, і середньо-широким кермом під чоловічу ширину плечей;
 • для жіночих моделей велосипедів — з високим підйомом (20 см і більше), що забезпечує близьку до прямої посадку, та завуженим кермом під жіночу ширину плечей.

Розміри та матеріали

Ширина керма - не зовсім однозначний параметр, оскільки його значення значно коригується шириною та особливостями позиції хвату рук велосипедиста.

Більш об'єктивний розмір - товщина (діаметр) трубки керма, що визначає його характеристики міцності, а також сумісність з кріпленням (виносом). Найбільш поширеними є трубки розміром (діаметром):

 • 25,4 мм (1 дюйм) - більшість неспортивних велосипедів (дорожні, сітібайки, круїзери, туринги, гібриди тощо), а також деякі спортивні байки МВХ;
 • 26 мм - для перегонових шосерів;
 • 31,8 мм (1 1/4 дюйма) - для гірських МТВ байків, та деяких МВХ.

Матеріали виготовлення:

 • хром-молібденова сталь (хромоль) - так, деталь виходить важкуватою для професійних спортсменів, але далеко не завжди це погано для велолюбителів; це перш за все висока міцність, надійність, і хороша ремонтопридатність - зламане при падінні кермо можна заварити в будь-якій найближчій майстерні;
 • алюмінієвий сплав - набагато легше сталі, але і жорсткіший, отже, тендітний матеріал. Плюс має низьку ремонтопридатність (при поломці приварюється тільки порівняно рідкісним аргоновим зварюванням); у тривалі велоподорожі, велопоїздки далеко від дому з таким кермом краще не їздити;
 • титан, карбон (вуглепластик) - так, їхні переваги безперечні, вони міцні, легкі, але - дорогі; це доля великого велоспорту чи заможніх вело любителів.

Вибір велосипедного керма

велосипедне кермо

Безперечно, підбирати велосипед слід під свій характерний тип їзди, а велокермо відповідно до типу наявного велосипеда. Напевно, безглуздо виглядатиме звичайний сітібайк із кермом для перегонів — «бараном», або жіночий круїзер із «гірським» флетом. Ні сітібайк шосером, ні круїзер гірським байком від цього не стануть.

А ось перетворення спеціалізованих велобайків (МТВ, гібридів, турингів) на «робочі конячки» — сітібайки — можливе. Для цього потрібно кардинально поміняти спортивну низьку або середньо-низьку посадку в комфортну високу або повністю пряму. Для цього необхідно опустити сідло нижче рівня виносу і поставити кермо з високим підйомом.

Велоркермо у магазині «Веломісто»

З появою на велосипедному ринку в Україні нашого спеціалізованого вело інтернет-магазину купити велосипедне кермо (велоруль) кожному велосипедисту, для будь-якого велосипеда стало просто та зручно, а ціна на велотовари у нас продовжує приємно дивувати наших клієнтів.

З підбором асортименту ми орієнтуємося на наших основних покупців — велоспортсменів та захоплених велолюбителів, яким ми готові запропонувати лише найкращу якість за найдоступнішими цінами.

Знайшовши у нас потрібне вам велосипедне кермо і здійснивши покупку, не пропустіть шанс переконатися в нашій дуже лояльній ціновій політиці, ввічливому, але ненав'язливому сервісі, обов'язковості в доставці, повазі та дбайливому ставленні до клієнта на всіх етапах нашої взаємодії. А переконавшись, залишайтесь нашим клієнтом надовго.

Вгору