Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Вт-Птн: 10:00–19:00

Сб.-Нд.: 10:00–16:00

0
Мій кошик

Туристичні велосипеди

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Подорожуйте з комфортом на туристичних велосипедах

Велосипед для туризму давно вже не є рідкістю, а досить поширеним явищем. Україна та її мешканці все більше долучаються до здорового способу життя, що набирає популярності в цивілізованому світі, одним із захоплюючих проявів якого є велосипедні поїздки за багато сотень і тисяч кілометрів, у тісному єднанні з природою.

Якщо ви задумали купити хороший туристичний велосипед в Україні, варто відвідати наш спеціалізований інтернет-магазин «Веломісто». Будемо раді запропонувати вам кваліфіковану консультацію, допомогу у виборі та підборі оптимальної для ваших потреб моделі.

Концепція туристичного велосипеда

Туристичний велосипед

Велотуристи-початківці часто починають долучатися до велосипедних подорожей однаково — беруть той велосипед, який є під рукою (гірський, шосейний, дорожній або гібрид), навішують на нього багажники, дорожні сумки, пляшки — і вважають себе підготовленими до багатотижневої подорожі. Тільки з часом і набутим досвідом до них приходить розуміння, що велотуризм — особлива дисципліна, яка потребує чималих знань, досвіду та матеріально фінансових вкладень. А багатотижнева велоподорож за сотні, а то й тисячі кілометрів вимагає дуже серйозної підготовки та ретельного планування.

Ну і звичайно ж вірний залізний кінь - велобайк, для серйозного велотуризму не підійде аби який. У цій справі відпадають через непотрібність багато велосипедних вишукувань — легкосплавні рами, круті маневрені колеса, амортизовані вилки, шипована «гірська» гума тощо. А на перший план виходить основна вимога – надійність, надійність та ще раз надійність! Повною мірою відповідати поставленим завданням призначений спеціалізований для велотуризму (їзди на великі відстані хорошими шосейними або грунтовими дорогами) велосипед, який ще називають туринговим.

Вимоги до турингового велосипеда

Байк для велотуризму хоч зовні й простакуватий, і навіть схожий на своїх дорожніх, шосейних чи гібридних побратимів, це зовсім окрема історія. І зауважте — аж ніяк не дешева.

Основні вимоги, що формують вигляд класичного турінгу:

 • загальна міцність та надійність, що забезпечує його багатотижневу безперервну безвідмовну роботу;

 • ремонтопридатність у польових умовах силами самого велосипедиста чи мінімально — обладнаних сільських майстерень;

 • взаємозамінність вузлів і деталей, що вийшли з ладу, тими, які можна без проблем знайти в провінційній торговельній мережі;

 • зручність, що забезпечує багатогодинну та багатоденну розмірену їзду без надмірної втоми;

 • достатня «тяга» для подолання крутих та затяжних підйомів на обтяженому багажем велосипеді;

 • наявність кріплень (багажників, навісів) для перевезення необхідної кількості багажу та забезпечення автономності велотуриста.

У конструкції туристичного велобайка зовні мало відмінностей від інших різновидів велосипедів. Тому й існує дилетантська думка, що для велотуризму підійде будь-який з них. Суть насправді прихована в деталях, яким і присвятимо подальшу розповідь.

Рама

Рама турингового велосипеда відповідає вимогам:

 • достатньої міцності та надійності, протягом багатьох тижнів поїздки байк має витримувати вагу велосипедиста та чималого багажу;

 • ремонтопридатності в умовах мінімально обладнаних майстерень;

 • високої здатності гасити вібрації, що виникають під час кочення по дорожньому полотну.

З урахуванням озвучених вимог ставає зрозумілим, що алюмінієві або титанові рами, у зв'язку з їхньою незадовільною ремонтопридатністю далеко від цивілізації, будуть далеко не найкращим вибором. У велотуризмі легкість рами велосипеда не є головним критерієм. Алюміній вважається матеріалом, що досить жорстко передає вібрації на руки та корпус велосипедиста, що на довгій дистанції провокує його сильну стомлюваність.

Розв'язанням проблеми стане рама з так званої теплої сталі, яка добре гасить дорожню вібрацію. А при утворенні тріщин або погнутостей може бути заварена або відрихтована навіть у сільській майстерні, обладнаній електричним та газовим зварюванням.

Але найкращим матеріалом для такої рами буде хром - молібденовий сплав, або "хромоль". Цей матеріал має видатні амортизуючі властивості, що забезпечують велотуристу достатню комфортність протягом усієї подорожі.

Передня вилка

Для велотурингу більш підходящою буде жорстка вилка, що забезпечує максимальне використання ККД велосипедиста.

Якщо на велосипеді все-таки встановлена передня вилка з амортизатором, то вона неодмінно повинна мати блокатор. При поломці амортизатора в дорозі, за допомогою блокатора таку вилку можна й надалі використовувати за призначенням в ригідному режимі.

Кермо та сідло

На турингу встановлюється кермо типу "баран", "метелик" або іншої геометрії, які забезпечують багатопозиційне положення рук та посадки корпусу тіла на байку. Що сприятиме запобіганню «затікання» частин тіла велотуриста під час багатогодинної їзди. Доречним буде й встановлення лежака на кермо, що додатково збільшує кількість можливих положень тіла, і, відповідно, комфорту, під час тривалого велопробігу.

Сідло має бути широким, досить жорстким та зручним. Експерти називають найбільш підходящими для цієї мети шкіряні від фірми Brooks. Але вибір зручних та комфортних сидінь далеко не обмежується вказаною маркою.

Трансмісія та гальма

Повинні забезпечити:

 • тривалу безвідмовну роботу протягом усієї поїздки;

 • волого-, пило- та брудозахищеність;

 • достатню «тягу» при подоланні крутих і затяжних підйомів і надійність на численних спусках, зі збільшеною (внаслідок багажу, що транспортується) загальною масою.

У трансмісії для турингу не потрібні численні передачі, як на гірському байку, але не обійтися без однієї-трьох понижуючих передач для впевненого «затягування» навантаженого велобайка «в гірку».

Серед експертів точаться суперечки, які гальма для туристичного велосипеда найкраще підходять — дискові чи вібрейки? Дискові — надійніші, а вібрейки — ремонтопридатні далеко від розвиненої цивілізації. Ми ухилимося від надання однозначної відповіді (злегка підморгуючи у бік дискового гальмівного механізму). Вважаємо, що головний акцент при виборі гальмівного вузла необхідно зробити на якість та репутацію виробника.

Колеса та шини

Туристические велосипеды

Оптимальним розміром колеса вважається 28 дюймів (обід ISO 622 мм). Вважається, що таке колесо:

 • забезпечує достатню м'якість «накату», порівняно з 26-ти дюймовим «гірським» стандартом;

 • покришки та камери для заміни під 28″ розміри можна без проблем знайти навіть у найвіддаленіших від цивілізації куточках.

Зважаючи на навантаженість у туриста габаритного багажа, важливо забезпечити його комфортне кочення по асфальтовій та накатаній ґрунтовій дорозі. Для цього шини повинні:

 • бути щільно накачаними та тривалий час тримати тиск не менше 5 атм;

 • мати високу протипрокольну міцність;

 • мати профіль для їзди по асфальту та вкладеному ґрунту, для чого оптимально підійдуть напівсліки.

Для задоволення таких вимог до шин, вибір необхідно робити на користь продукції відомих брендів, що добре зарекомендували себе.

Багажники, кріплення пляшок, сумок, щитки коліс та кожух ланцюга

Без багажника (заднього, переднього або обох одночасно) туристичний велосипед багато в чому втратить свою функціональність. Тільки закріплення достатньої кількості багажу для забезпечення необхідної автономності веломандрівника надає сенсу і змісту всій цій витівці. Очевидно, велобагажники повинні бути не чисто для галочки, а добротними, міцними та надійними.

Здебільшого до них кріпляться додаткові дорожні сумки, які купуються окремо. Кріплення для однієї-трьох та більше пляшок із водою ще більше розширюють транспортні можливості велосипеда.

Захисні щитки та кожухи захищають велотуриста та багаж від зустрічі з рідким брудом, можливим під час тривалої подорожі.

Поради щодо вибору

Хороший туринговий байк коштує дуже недешево. Тому до його вибору варто підходити з усією необхідною серйозністю. Оптимально мати вже озброєний початковий досвід велотуризму, набутий на неспеціалізованих для цієї дисципліни снарядах.

Насамперед слід уважно ознайомитися з описами та порадами, що є в цій статті, та взяти їх до відома. Дізнатися інші думки практиків на щодо цієї теми.

Слід розуміти, що туристичний велосипед у комплектації виробника, так званий «компліт», навряд чи задовольнить усі ваші потреби та побажання. Багато шанувальників велотуризму вважають за краще доопрацьовувати та нарощувати своїх «залізних коней» до необхідних кондицій самі, шляхом додавання вузлів, агрегатів та аксесуарів сторонніх виробників.

Якщо вирішили зайнятися велотуризмом всерйоз і надовго, не намагайтеся «схрестити їжака з удавом», пристосовуючи наявний неспеціалізований велосипед під вимоги дисципліни. З цього швидше за все нічого хорошого не вийде. Краще відразу займіться вибором спеціалізованого велобайка турингового в лінійці одного з провідних веловиробників.

Шукайте його у спеціалізованих велоспортивних магазинах чи інтернет-ресурсах, які пропонують хороший вибір варіантів, прийнятний діапазон цін та кваліфіковану консультативну підтримку.

Туристичні велосипеди в інтернет-магазині «Веломісто»

Інтернет магазин є спеціалізованим, його основний асортимент - саме велосипеди та аксесуари.

Фахівцями магазину проводиться ретельний підбір модельного ряду, на користь продукції від провідних виробників. Їхня мета - запропонувати своїм покупцям лише оптимальні рішення щодо функціонала, якості та ціни.

Крім того, клієнт завжди може розраховувати на інформативний та об'єктивний опис товару на сторінках сайту та кваліфіковану допомогу наших консультантів.

«Веломісто» цінує свою репутацію, тому дуже ретельно ставиться до питань:

 • максимальної зручності при виборі, замовленні та оплаті товару клієнтом;

 • дотримання заявленої комплектації товару;

 • своєчасності його доставки у декларовані терміни;

 • дотримання прав споживачів, які закріплені за ними законодавством України.

Користуйтесь «Веломістом», долучайтеся до спорту та активного відпочинку разом із нами!


Ціна популярних туристичних велосипедів

Туристичні велосипеди

Ціна від

Велосипед VNC Expance А3, 27,5", Blue

10 000 грн

Велосипед VNC 26" Expance A3, 26-EXA3-38-BB, 38 см

8 232 грн

Велосипед Bianchi жіночий Metropoli Uno Acera Lady V-Brake

13 115 грн

Велосипед VNC Expance А2 26" Orange

9 094 грн

Велосипед VNC Expance A3 FMN 26" (16,5") White/Pink

9 856 грн

Вгору