Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Вт-Птн: 10:00–19:00

Сб.-Нд.: 10:00–16:00

0
Мій кошик

Перемикачі передач для велосипеда

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Поняття велосипедної швидкості (передачі)

Дуже довгий час на велосипеді обходилися одношвидкісними велосипедними трансмісіями, пізніше названими «Сінгспід» і «Фіксед гір». Ситуація стрімко змінилася з появою та розвитком спортивних гірських маунтинбайків, для яких було винайдено багатошвидкісну спортивну трансмісію «мультіспід».

перемикач швидкостей на велосипедіВелосипедні швидкості (передачі) - це співвідношення передавальних чисел (зубів) ведучих (Т1) та ведених (Т2) зірок (М = Т1/Т2). Зі збільшенням передатного числа збільшується швидкість, що досягається, і зменшується тягове зусилля. Зі зменшенням передавального числа параметри змінюються у протилежний бік. Розрізняють підвищені (Т1 більше Т2, застосовуються при необхідності досягнення великих швидкостей на рівних ділянках дороги), знижені передачі (Т1 менше Т2, застосовуються для досягнення високого тягового зусилля, наприклад, при русі в крутий підйом) і пряма передача (Т1 дорівнює Т2), коли число оборотів педалі приблизно дорівнює числу оборотів ведучого колеса.

Передній та задній перемикачі швидкостей (передач) велосипеда

Як виявилося, ланцюговий привід у трансмісії далеко не виключає можливості перемикати передачі, або, як кажуть на сленгу, — швидкості. В інженерному плані проблема давно вирішена декількома способами. Мабуть, основний і найпоширеніший реалізований у спортивній велотрансмісії «Мультіспід». Її характерною особливістю є те, що в процесі перемикання швидкостей беруть участь багато елементів, у тому числі передні системи зірок, задні касети або тріскачки, велоланцюг. Але терміном перемикач швидкостей у цій системі названі два самостійні елементи, відповідальні за напрям і натяг велоланцюга. Це:

  • передній перемикач;
  • задній перемикач.

Конструктивно обидва елементи є напрямною планкою для велосипедного ланцюга, яка має механізм зміни свого положення, а відповідно, і напрямки руху ланцюга. У такий спосіб здійснюється перенаправлення ланцюга та його «перекидання» з однієї зірки на іншу. Не дарма такі механізми мають сленгові назви - "перекидач", "перекидання". Незмінним конструкційним елементом такої системи є автоматичний натягувач ланцюга, який зазвичай пов'язаний із заднім механізмом, що перекидає.

Спільне застосування і переднього, і заднього перемикачів одночасно не є обов'язковим. Є варіанти велосипедних трансмісій з єдиною передньою (ведучою) зіркою та багатозірковою касетою, де є місце тільки для заднього перемикаючого механізму.

Привід механізму перемикача, як на передній, так і задній перекидці здійснюється приводним тросиком - боуденом від ручки натягувача, закріпленої на велорулі, т.зв. "манетки". Манетки і боудени можна вважати складовими елементами як переднього, так і заднього перемикача передач.

Велоперемикач швидкості у магазині "Веломісто"

В Україні давно не проблема в інтернеті дізнатися, скільки коштує (ціна), де купити перемикач передач для велосипеда на будь-який велосипед, як і інші складові (комплектуючі) механізму перемикання. Але наш спеціалізований веломагазин і тут готовий запропонувати свою особливість. Окрім широкого вибору різноманітних велосипедних механізмів перемикання швидкостей незмінно гарної та відмінної якості, ми пропонуємо для них найвигідніші умови придбання. Вартість перемикача швидкості велосипеда у нас одна з найнижчих на ринку. Плюс наша фірмова система знижок, бонусів, і навіть розстрочки.

Вгору