Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Вт-Птн: 10:00–19:00

Сб.-Нд.: 10:00–16:00

0
Мій кошик

Камери для велосипедів

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Велосипедні камери - тонкощі покуки (відмінності, роміри, маркування)

Камера для велосипеда – вірний супутник клінчерної велопокришки. Вони разом у тісному поєднанні з 1888 року, коли ірландський ветеринар Джон Бойд Данлоп запатентував свій винахід – велосипедну пневматичну шину. До речі, перші велокамери виготовлялися Данлопом із кишківника тварин.

Велосипедна камера - порожнистий еластичний замкнутий тор, із вбудованим впускним клапаном (ніпелем). Утворює разом з велопокришкою пневматичну подушку велосипедного колеса з метою пригнічення високочастотних вібрацій, що утворюються при його накаті по дорожньому покриттю.

ВідмінностіВелосипедні камери

Велосипедна пневматична камера утворює єдиний тип. Відмінності між ними можна відстежити лише за товщиною стінок та ніпелем, який використовується під час виробництва.

Здебільшого велокамери виготовляються з гуми, точніше, бутил-каучуку. Тільки деякі дорогі спортивні зразки виготовляються з латексу - матеріалу на основі натурального каучуку.

Маніпуляції з товщиною стінки велокамери дають змогу виграти лічені десятки грам ваги, проте знижується стійкість до проколів. Цим займаються здебільшого професійні велоспортсмени, що економлять крихти загальної маси велобайка буквально на всьому. А також велофетишисти, що повторюють віяння велоспортивної моди.

 1. "Звичайна" камера має зазвичай стінки завтовшки 0,9 мм. Найбільш поширений і універсальний різновид.
 2. Спортивні камери мають зменшену товщину стінок, не більше 0,45 — 0,6 мм. Перевагами виграшу кількох десятків грамів ваги зможуть скористатися лише трекові велогонщики та шосейники.
 3. Посилені («куленепробивні») камери мають потовщені стінки, в межах 1,2 - 1,5 мм. Мають підвищену антипрокольну стійкість, але й дещо збільшену вагу. Відмінно підійдуть для крос-кантрі та велотуристів, яким не з руки «клеїтися» у тривалій дорозі, а дещо підвищена інерційність коліс для них не є критичною.

Ніпелі

Відомі на сьогодні три типи:

Dunlop (DV (Dunlop Valve)) - винахід ще прабатька пневматичної велошини, застарілий тип, який виходить із вжитку, який можна ще зустріти на деяких дорожніх, дитячих великах, сітібайках російського та китайського виробництва. Зовнішній діаметр – 8 мм.

Schrader (AV (Auto Valve)) – автомобільний стандарт. Зручний своєю уніфікацією з автомобільними та мотоциклетними ніпелями. Зовнішній діаметр – 8 мм. Поступово втрачає свої вело позиції через переможну ходу в маси спортивних байків, і спортивного ніпеля разом з ними.

Presta (SV (Sclaverand Valve)) - "спортивний" стандарт. Прийшов з великого велоспорту разом з шоссерами, МТВ та іншими фікседами, і разом з ними успішно поширюється в масовому сегменті. Зовнішній діаметр – 6 мм. Вся його видима перевага над ніпелем "шредером" - мінус 5 грамів ваги. Невже річ тільки в цьому?

Всі наконечники велосипедних насосів сьогодні є універсальними, і дозволяють накачати велокамеру з будь-яким ніпелем. Але розрізняти їх змушують виробники велосипедних коліс (ободів), які роблять їх з отворами під конкретний тип ніпеля. Так, камеру з 8 мм "шредером" не поставити в обід з 6 мм отвором під "престу" без попереднього розсвердлювання. А 6 мм «преста», встановлена ​​в 8 мм отвір обода без перехідної шайби, може бути зрізана краєм при різкому гальмуванні.

Тиск у шинах

Визначається двома параметрами:

 • типом велосипеда, вираженим через ширину колеса (обода);
 • допустимий діапазон робочого тиску, вказаний маркуванням велосипедної камери.

Основний принцип — чим вужчою є покришка, то вищий тиск у шині.

Тиск у шинах вимірюється (і маркується) у трьох різних системах (одиницях) вимірювання:

 • bar - практично те саме, що і звичні на слух атмосфери (атм), 1 bar приблизно дорівнює 1 атм;
 • psi (фунт на дюйм) – одиниця виміру, прийнята в США та Британії. Але оскільки США — світовий гегемон, так чи інакше ця система обчислення перегукується і з нашим «велосипедним» життям; 1 bar = 14,5 psi.;
 • Ра (КРа) - Паскалі (кілопаскалі), одиниця з метричної системи Сі; 1bar = 100 КРа.
 1. Для велокамер гірських МТВ байків діапазон робочих тисків лежить у межах 2,5 – 4,0 bar (35 – 60 psi).
 2. Для масових сітібайків, дорожніх велосипедів, турингів діапазон робочих тисків дещо вищий – від 3,5 до 5,0 bar (50 – 75 psi).
 3. Для шосейних гоночних байків діапазон робочих тисків найвищий – від 7,5 до 11 bar (110 – 160 psi).

Коригуючими чинниками всередині такого діапазону є:

 • навантаження на колесо, яке залежить від сумарної маси велосипеда, велосипедиста та багажу, поділені на 2 (колеса); основна залежність - що вище навантаження, то більший тиск необхідно підтримувати в шинах (ближче до верхнього значення діапазону);
 • характер ґрунту на маршруті - на сипучих (пісок, щебінь) і м'яких (розмокла глина, чорнозем) ґрунтах, для підвищення прохідності рекомендується знижувати тиск у шинах ближче до нижчого значення допустимого діапазону.

Орієнтовна таблиця рекомендованого тиску в шинах (для твердого рівного покриття)

Нагрузка на одне колесо

(вага велосипедиста + вага велосипеда + вага багажа, поділені на 2)

Рекомендований тиск в велосипедних шинах (bar)

в залежності від ширини покришки

50 мм

37 мм

32 мм

28 мм

25 мм

23 мм

20 мм

50 кг

3

4

5

6,8

7,5

8

8,8

35 кг

2,5

3,4

4,4

5,4

6,1

6,8

7,5

Розміри

Розміри велосипедних шин повинні бути узгоджені з відповідними колесами (ободами) та покришками, з якими вони використовуються.

Найбільш узагальнено, за розмірами велокамери виготовляються:

 • 8″, 10″, 12″, 14″, 16″, 18″ — «дитячий» діапазон;
 • 20 ", 24" - перехідні, для підліткових, складних, ВМХ байків;
 • 26″, 27″, 27.5″, 28″, 29″ — «дорослий» діапазон.

Докладніше система розмірів велокамер на прикладі велопокришок наведена у статті «велосипедні покришки».

Але завдяки високій еластичності велокамер, в окремих (аварійних) ситуаціях допускається встановлення меншої камери на обід або покришку трохи більшого розміру (за діаметром, висотою). Навпаки, протилежне не допускається — якщо велика за розміром камера буде встановлена ​​в меншу покришку, вона навіть у накачаному стані утворюватиме складки, і в цих місцях швидко протиратиметься («жуватися») до дірок.

МаркуванняВелосипедні камери

Маркування велосипедної камери в цілому відповідає такому ж у велопокришки. Ті ж три системи позначення розмірності:

 • у дюймах з натуральним дробом, двома або трьома цифрами (зовнішній діаметр, ширина, висота покришки), наприклад, 26×1 1/2×1 3/8;
 • у дюймах з десятковим дробом (зовнішній діаметр та ширина покришки), наприклад, 28×1,75;
 • французька (метрична) система, наприклад, 700×35С, де 700 мм – зовнішній діаметр, 35 мм – ширина покришки, С – літера обода з посадковим діаметром 622 мм.

Але додатково на камері вказується допустимий діапазон робочого тиску, bar, psi або KPa. Яка система вимірювання застосована на конкретній велокамері, легко здогадатися за змістом.

Вибір камери для велосипеда

Велокамера, у зв'язку з високою ймовірністю проколів, порізів, є певною мірою «витратником». Більшість виробників пропонують на ринку вироби прийнятної якості. Тому вибір велокамери зводиться переважно до її підбору за розмірами. Підбирати камеру слід такого ж розміру, як і наявна покришка. Але, якщо точно такої немає, допускається брати камеру трохи меншого розміру за шириною та висотою (але не за посадковим діаметром). Завдяки своїй еластичності, при накачуванні вона заповнить недостатній розмір.

Велосипедні камери у магазині «Веломісто»

Завдяки інтернет-формату торгівлі нам доступна вся Україна, будь-який велолюбитель країни, що має доступ до інтернету та поштову адресу, зможе купити у нас велосипедну камеру (велокамеру) на свій велосипед за вигідними «інтернетними» цінами.

Всі розміри велокамер доступні у нашому асортименті. До того ж завдяки внутрішній ціновій політиці, у нас ціна на велотовари є однією з найнижчих на ринку.

Щоб мінімізувати витрати на доставку, купуйте за вигідною ціною відразу кілька велокамер, запасайтеся ними на весь сезон. І тоді зможете розраховувати на отримання ще вигіднішої знижки!

Вгору