Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Вт-Птн: 10:00–19:00

Сб.-Нд.: 10:00–16:00

0
Мій кошик

Вело ланцюги

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Чому велосипедні ланцюги такі різні?

Багатоланковий ланцюг застосовується у складі ланцюгової передачі велосипеда, що передає зусилля від педалей для розкручування заднього колеса.

У далекі незапам'ятні часи (років 20-25 тому) велоланцюг був єдиним і однотипним для всього сімейства велосипедів. Україна ще добре пам'ятає ті часи загальної радянської стандартизації. Гірські байки й багатошвидкісна трансмісія вже деякий час існували, але зі своїми задніми зірчастими касетами на 4-6 зірок намагалися якось обходитись архаїчним стандартним ланцюгом. Поки туди не втрутився маркетинг великої велосипедної індустрії.

Згодом було вирішено, що маунтбайкам мало 6-ти ведучих зірочок, і їм ну ось обов'язково потрібні 7, потім 8, 9... На сьогоднішній час справа дійшла вже до 121-ти зіркових касет. А габарити велосипеда не є гумовими! Додаткові зірки почали вкладати в габарит 5-6 зіркових касет, роблячи зірки та проміжки між ними все вужчими. Але тепер для них знадобився спеціальний вузький ланцюг для гірських МТВ. Починаючи з 9-ти зіркової касети, стала потрібна особлива ланцюгова передача для кожного типу — 9-ти зіркової, 10-ти зіркової, 11-ти зіркової... Справа дійшла до того, що у різних виробників, наприклад, Campagnolo і Shimano, велоцеланцюги на 10-ти та 11-ти зіркові касети між собою є несумісними! А тут ще з'явилися ланцюги Half-link, полегшені, ланцюгові замки... Ось таким чином вибір велоланцюга перетворився із простої дії на чергову велосипедну премудрість.

Традиційна конструкція

Ланцюг на велосипедВелосипедний ланцюг складається з ланок стандартизованої довжини 1 дюйм (24,5 мм). Одна ланка складається з двох півланок завдовжки 0,5 дюйма (12,7 мм). Напівланки утворюються бічними напівланковими пластинами, одна - зовнішніми, інша - внутрішніми. Напівланки між собою та з сусідніми ланками з'єднуються піном (поворотною віссю).

Піни можуть бути:

 • у вигляді повнотілої втулки - на бюджетних варіантах, проте є найпоширенішими;
 • у вигляді порожнистої втулки - склянки;
 • втулка з одягненим на неї роликом (роликова) - з високими експлуатаційними властивостями, але дорога.

Щодо ремонтопридатності, ланцюги бувають:

 • швидкознімними — із вбудованою швидкорозбірною ланкою-замком, для її швидкого зняття, обслуговування або заміни в польових умовах;
 • цільними незнімними — всі ланки однотипні, ланка-замок відсутня; може бути знята з велосипеда або за повного розриву, або за наявності спеціального пристосування, т.зв. «витискання».

Полегшений ланцюг - конструкція та ж, але має повні всередині піни - склянки та виточки або свердління на бічних пластинах. Таким чином, коштом зменшення міцності, вдається зменшити її вагу на 20-25%. Застосовується переважно професійними велогонщиками, для котрих важливим є кожен грам.

Халфлінк

Ланцюг Халфлінк (Half-link) - у ньому бічні пластини, і, відповідно, ланки, однотипні, але мають широку і вузьку сторони. Вузька сторона однієї півланки входить у широку сторону іншої.

Важливо! Халфлінк при встановленні на велосипед треба орієнтувати широкими сторонами півланок у бік руху.

Халфлінк легше регулювати за довжиною (крок її півланки в 12,7 мм у два рази менше кроку повної ланки ланцюга звичайної конструкції). Але водночас він швидше розтягується.

Сучасна велоланцюгова типологія

Основних типів лише два. А ось їхніх розмірностей вже набагато більше:

 1. Ланцюг для одно- або три-швидкісного велосипеда (синглспід, фіксед, планетарна втулка) - це той самий старий добрий ланцюг, що був раніше єдиним для всіх. Він широкий (11 мм), пластини, піни – товсті. При належному обслуговуванні, практично "вічний", і нерідко служить на одному велосипеді все його "велосипедне" життя. Але не намагайтеся поставити його на МТВ, гібрид або шоссер - він просто не влізе в касету за шириною.
 2. Ланцюги для багатошвидкісної трансмісії (гірських, шосейних та інших типів велосипедів). Головна їхня відмінність від звичайної одношвидкісної - наявність люзу між бічними пластинами, для забезпечення роботи з перекосом. Робота велоланцюга з перекосом - одна з особливостей багатошвидкісної трансмісії, що породжує поперечні навантаження на ланцюгові ланки та зірки (провідні, ведучі). Що призводить до порівняно швидкого їхнього зносу. Плюс, щоб він поміщався між провідними зірками задньої касети, його роблять вузьким, всі складові (бічні пластини, піни) – тонші. Сьогодні багатошвидкісний велосипедний ланцюг став практично витратним матеріалом, приходячи в непридатність після 1000 - 3000 км пробігу.

Розмірності багатошвидкісних ланцюгів, залежно від кількості зірок у задній касеті:

 • 4 - 5 зірок - ширина ланцюга 8,7 мм;
 • 6 зірок - ширина 7,8 мм;
 • 7 зірок - ширина 7,3 мм;
 • 8 зірок - ширина 7,05 мм;
 • 9 зірок - ширина 6,6 мм;
 • 10 зірок - ширина 5,85-6,2 мм;
 • 11 зірок – ширина 5,5 мм.

Водночас існують закономірності:

 • велоланцюг для 4-5 зіркової касети можна встановлювати на одну швидкісну синглспід або планетарку;
 • ланцюг для 7-ми зіркової касети можна встановлювати на 6-ти зіркову;
 • ланцюг для 8-ми зіркової - на 7-ми зіркову касету;
 • велоланцюги для 9, 10, 11 зіркових касет - виключно на свою розмірність.

Замки

Це ланки швидкорозбірної конструкції, для забезпечення швидкого демонтажу та монтажу ланцюга. Єдиного зразка немає, багато виробників випускають свої, унікальні конструкції. Але головне не це, а їхня ширина - необхідно знайти й встановити замок тієї ж ширини, що і ланцюг. Поставляються та продаються замки як у складі швидкорозбірних ланцюгів, так і окремо.

Регулювання за довжиною та контроль довжини ланцюга

купити ланцюг на велосипедРемонтні ланцюги в торговельну мережу постачаються зазвичай  завдовжки 118 ланок (халфлінк - за кількістю півланок вдвічі більше). Залежно від довжини рами та ланцюгової передачі, на дорожніх великах, сітібайках, шоссерах, гібридах його довжина становить 110-118 ланок. На гірських МТВ байках довжина рами коротша, і довжина ланцюга буде 106-108 ланок. Зайві ланки відкидаються за допомогою ланцюгового витискання. Адже у вас є таке пристосування?

У процесі експлуатації ланцюг має властивість розтягуватись. Для контролю розтягування, загальноприйнятим є правило вимірювання будь-яких контрольних 12 ланок. Їхня початкова, «заводська» довжина повинна становити 12”, або 304,8 мм.

Контрольні показники:

 • при подовженні до 1,5 мм (менше 0,5%) - ланцюг у нормі;
 • подовження 1,5-2,5 мм (0,5-0,8%) - є помітне зношування, необхідно планувати заміну;
 • на 2,5-3 мм довше (0,8-1%) - серйозне зношування, ланцюг змінювати разом з перемикачем передач;
 • довше на 3 мм і більше (більше 1%) - неприйнятне зношування, змінювати всю трансмісію повністю.

Оцінка якості виготовлення

На практиці є проста методика візуальної оцінки якості велосипедного ланцюга, за його кольором:

 • з жовтуватим відтінком - звичайна маловуглецева сталь, що характеризується невисокими: міцністю, зносостійкістю, корозійною стійкістю;
 • чорна сталь, з підвищеною корозійною стійкістю, але все ще низькою міцністю та зносостійкістю;
 • біла блискуча – нікельована сталь, якісний виріб для велосипедів середнього класу;
 • сіра матова - високовуглецева легована сталь, найбільш якісна, для велосипедів високого рівня.

Як вибрати ланцюг для велосипеда?

Регулярно контролюйте стан свого ланцюга шляхом контрольних вимірів його довжини. Чи не час вам йти в магазин за новим? Перш ніж купити велоланцюг, не помиліться з його шириною, яка повинна суворо відповідати конструкції вашої багатошвидкісної трансмісії. Виконуйте закономірності відповідності, наведені вище. Оцініть якість виготовлення згідно з цими рекомендаціями. Зробіть вибір, відповідно до ваших потреб та фінансових можливостей.

Велоланцюги у магазині «Веломісто»

Де знайти й скільки коштує ремонтний ланцюг для вашого велосипеда (МТВ, шоссер, гібрид тощо)? Завітавши на інтернет-магазин «Веломісто», ви знайдете відповіді на всі ваші запитання. Цільова спрямованість та можливості нашого магазину дозволяють вам купити якісний велосипедний ланцюг для свого улюбленого велосипеда, та зауважте, його ціна буде однією з найнижчих в Україні. І покупки ви не чекатимете довго. Ми максимально швидко обробимо замовлення, відправимо його вам того самого, або максимум, наступного дня. Ми користуємось послугами найшвидших поштових та кур'єрських служб України, які оперативно доставлять вашу покупку до будь-якого населеного пункту країни (Київ, Львів, Бровари, Івано-Франківськ, Ужгород, Вінниця).

Вгору