вибір велосипедної фариУ зимовий та осінній час потрібне яскраве світло, яке буде не тільки позначати велосипедиста, що рухається дорогою, але й освітлювати  всі нерівності на трасі. При цьому яскравість фари має бути високою, щоб можна було комфортно пересуватися зі звичною швидкістю та бачити всі нерівності та ями.

Окрім того, велосипедна фара може також використовуватися в якості фонарика, що особливо актуально в Україні в умовах відключення світла.

Спробуймо розібратися на прикладах, як вибрати фару для велосипеда на осінь.

LED-технології в лідерах велосипедного світла

На зміну габаритним і витратним (часто вимагали заміни) лампам розжарювання прийшли світлодіоди. Вибір велосипедної фари базується на пошуку моделі оптимальної за яскравістю, часом роботи в  різних режимах та автономністю  локального живлення.

Сучасні виробники у великому асортименті пропонують,  пристрої, що працюють від пальчикових батарейок, елементів типу CR2032, акумуляторів IION та ін. Остннім часом популярності набрали моделі з  незалежними акумуляторними модулями, які заряджаються від USB.

Сучасні виробники пропонують потужні фари для велосипеда в осінній період для головного (переднього) світла і менш яскраві стоп сигнали, мигалки для надання байку більшої помітності ззаду.  Задні ліхтарі мають просто ідентифікувати райдера, а не освітлювати яскравим потоком дорогу. Краще знайти пристрої з декількома яскравими світлодіодами, ніж з одним потужним, та з декількома режимами блимання.

Кращі виробники велофар та блимавок

У нашому інтернет-магазині Веломісто  досить великий вибір велосипедних фар, блимавок та комплектів від брендів Green Cycle, Infini,  Lezyne, ONRIDE, Sigma, ін.

Особливої уваги заслуговує ТОПове світло від американського бренду Lezyne. Такий собі Мерседес на тлі простих легковиків: єдиний дизайн фар, довговічна якісна конструкція, корпус із фрезерованого алюмінію, всі кріплення та інші конструктивні елементи із міцних композитів. У всі фари LEZYNE вбудовано декілька світлодіодів, що забезпечує кут освітлення до 180 °. Широкий кут розсіювання, потужне, яскраве світло від 400 люмен (є і мигалки від 15 люмен) - і ваша їзда буде прогнозованою та безпечною.

Популярності також набирає український бренд Onride, що має широку лінійку якісних та недорогих фар та блимавок.

Велосвітло: кращі моделі фар та блимавок

Для безпечного переміщення в сутінках і нічний час важливо, щоб райдера було видно з усіх боків. До завдання, як вибрати фару для велосипеда на осінь, потрібно уточнення: як знайти передню, задню фару та для чого використовувати мигалки. Розглянемо основні критерії кожного модуля:

1. Передні фари. У тренді потужне яскраве світло від 400 люмен, яке зазвичай встановлюють на кермо чи навіть  шолом.  Важливим також є час безперервного світіння в максимальному режимі та мінімальному режимі, а також наявність акумулятора, що дозволить під час їзди додатково використовувати фару як підзарядку для телефону та інших гаджетів. 

Гарні варіанти передніх фар, які ми можемо рекомендувати:

  • фара Lezyne Lite Drive - потужний ліхтар, має 8 режимів роботи, з найкращим у своєму класі режимом денного спалаху 1000 люмен. Час роботи в режимі безперервного миготіння понад 7 годин;
  • фара ONRIDE Flare 750 Lumen на 2 години роботи з максимальним навантаженням або 4 години в помірному режимі (2 світлодіоди Cree XPG, 2 Li-Poly акумулятори ємністю 4000mAh);
  • для нічних гонок - ONRIDE Glow 400 Lumen. Акумулятор заряджається від micro-USB, його заряду достатньо для 2 год/4 год роботи в режимах максимальний/помірний. Можна налаштувати яскравість постійного світіння у співвідношенні 25% / 50% / 75% / 100%, миготіння - 25%, 50%, 100%;
  • ONRIDE Spark  - новинка 2022 року, відмінно підійде для нічної їзди, заряду цієї фари вистачить на 7 годин безперервної роботи, а також у фари є акумулятор, що знімається. Важлива функція - наявність Power Bank для підзарядки телефону.

2. Задні. Від них не вимагається дальності та інтенсивності світіння. Блимавка Onride Inferno на основі 50 пакетних діодів працює від акумулятора, заряджається через USB, 5 годин роботи при постійному блиманні.

Дуже популярні в сезон 2022-2023 року  блимавки:

-  з технологією Alert (Lezyne KTV Pro alert Drive, ZECTO Alert Drive $ sptip Alert Drive) - при уповільненні задня фара-мигалка горить безперервно, виконуючи роль стоп-сигналу, після зупинки знову блимає. 

- блимавки з цікавими рішеннями,  наприклад  у  ONRIDE є унікальне рішення – задня фара Onride Wink з поворотом яскравістю 50 лм, яка працює в режимі центрального постійного свічення/миготіння та лівий/правий поворот.