Захисна амуніція для серйозного велосипедиста - необхідність, а не забаганка. Багато технологій виробники вкладають у сучасні аксесуари безпеки. Зокрема, у конструкцію шолома з недавніх пір (для українського ринку це новинка) впровадили інновацію – MIPs. Шолом з нею став ще надійнішим, здатний уберегти голову райдера від травм.

З МІПс дорожче, але це того варте

Велика кількість моделей і різновидів шоломів, їх вартість та зовнішній вигляд, але однаковий ступінь захисту - навіщо переплачувати? З інновацією Multi-directional Impact Protection System від шведських розробників ви знаєте, за що ви платите:

  • компенсується навантаження на голову при прямих ударах;
  • конструкція шолома поглинає енергію струсу;
  • поглинання сили удару обертання (по дотичній).

Шолом з MIPs з рухомою внутрішньою частиною. Він імітує природну реакцію організму на удари та струси. Череп людини не прилягає впритул до мозку – сіра речовина приблизно на 15 мм оточена рідиною. При різкому струсі, падінні людини мозок не вдаряється об череп. Але при інтенсивних ударах, різких падіннях на швидкості цього буфера недостатньо. Велошолом з MIPs стає додатковим буфером, який імітує дію захисної рідини.

Секрет у конструкції

MIPs шолом складається з 2 шарів. Зовнішній відділений від внутрішньього  спеціальною пластиковою прокладкою. При ударі по дотичній верхня частина зрушиться, розподіляючи енергію обертання по поверхні, а на голову райдера не буде створено критичного тиску. Шар із низьким тертям забезпечує 10-15мм прослизання зовнішньої оболонки  шолома (шкаралупи) навколо голови у всіх напрямках.

Ряд досліджень довели, що конструкція шоломів з MIPS робить їх ще безпечнішими, адже компенсує вплив обертальних сил при кутових та інших багатонаправлених ударах. Крім того, в них збереглися всі переваги попередніх технологій:

  • якісна вентиляція за рахунок перфорованого корпусу;
  • регулятори на потилиці, застібки на підборідді;
  • м'які підкладки для пом'якшення ударів, захист від натирань;
  • основа корпусу армована карбоновими, нейлоновими нитками;
  • особлива форма для підвищення аеродинамічних властивостей велосипедиста та ін.

Для кого актуальні шоломи MIPs

Сьогодні популярні моделі велошоломів від топових виробників є у двох варіаціях - з МІПс і без. Це позначається на вартості. Перед придбанням потрібно чітко усвідомити, навіщо MIPs шолом. Навіть якщо ви є прихильником спокійної їзди, немає впевненості, що на швидкості інші учасники руху не створять аварійних ситуацій і ви не отримаєте травм.

 

Велошолом MIPs буває і для шосейних, і для міських, і для МТБ райдерів, і навіть для дітей. Пам'ятайте, що в результаті падінь голова зазнає не тільки прямих навантажень, а й ротаційних (під кутом, при різкому перекочуванні). Різка зупинка голови наприкінці обертання – а мозок за інерцією рухається у черепі, як наслідок - розриви, струси і набагато гірші наслідки. Краще підстрахуватися та купити екіпірування для повної безпеки. Рекомендовано цей тип шоломів для спортсменів, прихильників екстриму та трюкових дисциплін.

 

Ми рекомендуємо наступні моделі шоломів з MIPs:

Купити шолом з МІПс за оптимальною ціною можна в нашому інтернет-магазині Веломісто. Найтоповіші виробники зробили ставку на безпеку. Екіпірування від MET, LAZER, KLS для дорослих та дітей ми доставимо в Київ, Бровари, Харків, Одесу, Дніпро, Запоріжжя, Львів та віддаленіші регіони України. Є можливість оплати частинами від Монобанк та Приватбанк.