Кому з батьків не відомі муки та вагання  — як правильно вибирати і підбирати дитячий велосипед для своєї дитини, як купити гарний  дитячий велосипед, яка фірма  чи бренд найкращі, добре б, щоб він послужив довше, а його ціна була меншою...

Ми сподіваємося, що та корисна внформація, яка наведена нижче, допоможе розвіяти багато з подібних сумнівів, і більш впевнено підходити до питання, як вибрати велосипед для дитини.

Основний прияк вибрати велосипед для дитининцип підбору

Підходячи до питання вибору велосипеда, думка власне дитини враховується максимум у підборі кольору, що сподобався .  Решта його параметрів  намагаються підібрати самі батьки, виходячи з віку, зросту  та  статі своїх дітей, а також, що досить важливо,  ціни питання.

Головним параметром для підбору є розмір  велосипеда, який визначається розміром велосипедної рами та розмірністю велосипедних коліс. Щоб сильно не плутатися в даних параметрах, зазвичай  при виборі дитячого велосипеду на  підбір ростовки велорами не звертають особливої уваги, зосередившись на діаметрі велосипедного колеса.  Адже виробники вже згрупували дитячі велосипеди, залежно від розміру коліс, на певні вікові групи і практично завжди комплектують їх  велорамами відповідного розміру.

Якщо ж ви трішки помилилися  у підборі дитячого  велосипеда під зріст  дитини , це можна відкоригувати  регулюванням висоти велосипедного сидіння і велоруля.

Як підібрати велосипед дитині методом фактичної «примірки»

Якщо підбір дитячого велосипеда виробляється у фізичному магазині, то процес підбору значно спрощується. Особливо, якщо дитина, котрій підбирається байк, буде присутня на момент купівлі. Дитина може випробовувати одразу декілька моделей, що сподобалися зовнішньо. І так, спираючись на її думку та консультанта магазину, можна зробити вдалий вибір! 

 

Під час фізичного підбору потрібно переконатися у таких речах:

  • Чи легко дитина дістає ногами до землі(а не тільки на носочках)?

  • Чи не надто тягнеться руками за кермом?

  • Чи не бʼється проміжністю о верхню трубу рами під час зіскакування з педалей?

Вибір дитячого велосипеду за віком та зростом як підібрати велосипед дитині

Якщо підбір дитячого велосипеда відбувається віддалено, наприклад, в інтернет магазині, і змоги підійти в магазин і фізично примірятися немає, підбір здійснюється за параметрами віку та зросту. Основним параметром підбору дитячого велосипеда є вік маленького велосипедиста (зазвичай відомий завжди), уточнюючим — його реальний зріст  (якщо точно відомий). Більш детально можна дізнатись про вибір велосидів для дітей за зростом у статті "Як вибрати дитячий велосипед за зростом та віком?". 

Зазвичай, в  межах певних вікових груп, реальний зріст  дітей вкладається у певні стандарти, й у більшості випадків знання дитячого віку буває достатнім.  Але часто є індивідуальні особливості дитини, вона може бути вища чи нижча за своїх однолітків, тоді вже потрібно орієнтуватися на зріст, і ми особливо радимо таки «примірятися» до велосипеду в будь-якому магазині, а вже потім замовляти  велосипед в інтернеті.

 

  1. Для дітей наймолодшої вікової групи, від 1-го до 3-х років, зріст  зазвичай не перевищує 95см. Для найменших існують триколісні або двоколісні (з додатковими коліщатками, що підтримують) велосипеди, з колесами діаметром 8 або 10  та 12 дюймів.
  2. Для дітей молодшого віку (3 роки ) характерний зріст  від 95см до 100см. Для них підійдуть вже  двоколісні велосипеди з колесами 14 або 16 дюймів і допоміжними колесами.
  3. Діти середнього віку (від 4  до 5 років) зазвичай мають зріст 100см - 115см. Для них найкраще підійдуть велосипеди з колесами діаметром 16 або 18 дюймів.
  4. Діти від 5 ти до 8-ти років, які  мають зріст від 115см до 125 см. Для них випускаються велосипеди з колесами діаметром 18 або 20 дюймів.
  5. Але вже починаючи з 9-10  років можна примірятися і до підліткового велосипеду. Такі велосипеди вже більше схожі на зменшені копії дорослих байків, для них характерні колеса розміром 24 та навіть  іноді 26  дюймів.

Особливості підбору дитячого велосипеда для дівчаток та хлопчиків

Крім поділу дитячих велосипедів за віковими групами, багатьма виробниками у своїх моделях підтримуються відмінності і щодо гендерної приналежності дітей. Хоча більшість дитячих велосипедів впевнено можна називати унісекс-моделями, все ж таки значна частина велосипедів для дівчаток виділяються в окрему модельну групу. Її характерні риси — або занижена двотрубна, або взагалі однотрубна велорама, фарбування конструкційних елементів (рами, ободів коліс, керма тощо) у типові яскраві «дівчачі» кольори, велика кількість типових аксесуарів — кошиків, повнорозмірного захисту ланцюга та ін.

Вибір бренду та фірми виробника

Для навантажень, притаманних дитячим велобайкам, цей параметр вважається непринциповим. Переважна більшість веловиробників нормально справляються з рівнем якості дитячого вельчика. Якщо це не зовсім пластикова  іграшка, а виріб з металевою, алюмінієвою чи магнієвою рамою, шарикопідшипниками в колісних втулках і каретці, то зі своїми завданнями воно, як правило, впорається. На рівні дитячих велосипедів цілком можна заощадити кошти , не переплачуючи за відомий розкручений велосипедний бренд. Хоча….. якісний бренд завжди популярний!!!