Чому виникає питання щодо крил на велосипед

установка крил на велосипедіНовий велосипед в магазині досить часто продається в мінімальній комплектації - рама, колеса, кермо, трансмісія, гальма, як ми любимо говорити в нашому магазині “голий велосипед”. Виробник має на увазі, що всім необхідним велосипедист доукомплектує свій велосипед самостійно на власний розсуд, смак та гаманець.

До переліку такого умовно додаткового обладнання досить часто відносять і велосипедні крила, або як їх ще називають щитки чи бризговики. Окрім цього, іноді трапляються і випадки, коли старе крило потрібно замінити та на його місце встановитии нове.

Як правильно встановити чи прикріпити щиток, або крило, на свій велосипед?

Для досвідченого велосипедиста дане питання здається навіть смішним, що не потребує навіть обговорення. Але є ще й велопочатківці, велосипедисти без досвіду, та в врешті врешт самостійні дівчата, які хочуть неодмінно розібратися з цим питанням. Тому, саме такі велолюбителі хочуть набрати в гуглі запити “як закріпити крила”, “встановлення крил на велосипед” і отримати розгорнуту відповідь на своє запитання. Тож допоможемо їм в цьому.

Які велосипедні крила бувають?

за типом кріплення велосипедні грязьові щитки (крила) бувають:

  • з гвинтовим кріпленням в раму (їх ще досить часто і несправедливо називають “стаціонарні”) — такі захисні крила як правило , повнорозмірні (але бувають і укорочені варіанти). Такий вид велосипедних крил найбільш часто зустрічаються майже в усіх типах велосипедів. До їх числа відносяться - класичні дорожні, міські сітібайки, туристичні велосипеди, кросові, гревели або навіть іноді шосейники. Різьбові отвори під кріплення стаціонарних щитків можна навіть зустріти і в велорамах гірських велосипедів (маунтинбайків)
  • з швидкоз’ємним кріплення на рамні труби - такий тип велосипедних крил найчастіше зустрічається саме на гірських (МТБ) велосипедах, іноді - на велогібридах. Але оскільки саме гірський велосипед є найбільш популярним серед більшості велосипедистів, саме такі велосипедні крила є популярними і затребуваними.

Які інструменти потрібні для установки велосипедних крил?

Здавалося легке запитання, проте зразу досить складно на нього відповісти. Для цього потрібно глянути на тип кріплення (якщо маємо справу зі стаціонарними крилами) або гвинтових приводів хомута (для швидкоз’ємних кріплень). При цьому Вам можуть знадобитися:

  • средня плоска чи хрестоподібна викрутка;
  • гайкові ключі (на 6мм, на 8мм, на 10мм);
  • внутрішні шестигранники чи квадрати (на 4мм, на 6мм);
  • відповідні різьбові метизи (гринтики, болтики, шурупи - потрібно дивитися на наявні отвори в рамі).

Зазвичай, в такій легкій справі, як установка крил на велосипед, досить буде і звичайного мультитула, який, як правило, є з собою у кожного велосипедиста.

Установка повнорозмірних (коротких) велокрил з болтовим кріпленням

установка велокрилЯк правило, повнорозмірні велосипедні крила, укомплектовані додатковими боковими тягами, мають три точки кріплення - одну центральну в раму, дві бокові - на кінцях колісних осей або на труби заднього пера. Але є і прості короткі крила тільки з одним болтовим кріпленням на раму.

Для монтажу такого трьохточкового повнорозмірного крила з боковими тягами необхідно:

  • визначити, який щиток установлюємо: передній чи задній (вони чуть відрізняються розміром і кріпленням);
  • завести щиток над відповідним колесом (переднім чи заднім) так, щоб бокові тяги знаходилися по різні сторони велосипедного колеса;
  • співставити отвір в крилі з відповідним різьбовим отвором в рамі, прикритити щиток різьбовим метизом (гринтиком, болтиком тощо) до велосипедної рами;
  • відкрутити бокові гайки кріплення колесних вісей, надіти на осі проушини бокових тяг крил, поставити гайки на місце та закрутити їх до упору. Якщо бокові тяги щитка закріплюються за допомогою хомутів, то потрібно зацепити цими хомутами за труби заднього пера рами і затягнути кріплення хомутів, залишки хомутів обрізати для естетичного вигляду.

Встановлення швидкоз’ємних крил на гірський велосипед ( МТВ)

В такому випадку технологія монтажу переднього та заднього крил дещо відрізняється.

Для того, щоб встановити передній швидкоз’ємний щиток, необхідно вставить його кріплення знизу в стакан рульової труби та затягнути (загвинтити) до упору розпірний гвинт. Далі завести саме крило під вилку, вставить його в паз кріплення, притиснути до характерного звуку клацання ( рос. щелчка) - все- передній щиток (крило) встановлено.

Заднє швидкоз’ємне крило просто кріпиться своїм хомутом за підседільну трубу. Далі за допомогою механізмом регулювання встановлюється необхідний грязьовий проміжок між крилом і протектором колеса. - і все, монтаж закінчили!

Також хочемо зазначити, що дана інструкція як встановити крила на велосипед, є універсальною. Проте в комплекті з крилами зазвичай виробник дає схему встановлення конкретної моделі крил