Велосипед в коробці - габарити, доставка, збірка

Для більшості потенційних клієнтів придбання велосипеду асоціюється неодмінно з походом у класичний веломагазин: подивився, помацав модель, яка вже повністю зібрана, посидів у сідлі, протестив, оплатив, і прямо на ньому відразу ж поїхав додому. Але на сьогоднішній день дуже багато покупок, у тому числі велосипедів, здійснюється не в класичних роздрібних магазинах, а в інтернеті, де купувати значно дешевше. А взаємна вигода – це справжній двигун торгівлі. А як щодо замовлення велосипеду в коробці? А як зібрати велосипед власноруч з коробки? Які є особливості та нюанси?

Доставка велосипеду при купівлі через інтернет

габарити велосипеда у коробціЗ послідовністю купівлі велосипеду в інтернеті, припустимо, особливих складнощів не передбачається: подивився барвисті фотографії техніки на сайті веломагазину, ознайомився з характеристиками, вирішив питання з оплатою, і залишається просто чекати відправлення вашої посилки. Доставка товарів у більшості випадків здійснюється українськими поштовими сервісами, які приймають, перевозять та доставляють їх у запакованому вигляді. При цьому оплата за доставку визначається не лише за вагу товару, але й приймаються до уваги так звана об’ємна вага, що визначається за геометричними розмірами відправлення (довжина, висота, глибина. Тому будь-який виробник і відправник фінансово зацікавлений в мінімізації його габаритів. З приводу мінімізації розмірів можна зазначити декілька варіантів: шляхом його відправки в розібраному стані, у вигляді набору окремих вузлів і запчастин, так званого велосипеда в коробці, варіант упаковки SKD (є ще варіант упаковки СKD, так відправляються комплектуючі велосипедів із заводів виробників на адресу компаній -виробників, але в Україні він не розповсюджений). В Україні так склалося, що в 99% при підготовці товару перед відправкою виробник або веломагазин обов'язково робить упаковку велосипеда в коробку. При цьому, звичайно, габарити коробки велосипеда задаються розмірами його найбільшої нерозбірної деталі, якою є рама. До моменту відправки всі питання щодо габаритів велосипеда в коробці, безперечно, є проблемою продавця. А ось проблемою покупця це виникає, коли отримують повідомлення про прибуття посилки до найближчого поштового відділення, яке здатне приймати великогабаритні відправлення. Сюрприз! Виявляється, далеко не всі поштові відділення здатні обробляти великогабаритні відправлення. На велике місто таких відділень-складів може виявитися лише два – три. І зовсім необов'язково, що вони будуть поряд із будинком щасливого покупця. Щоб прорахувати логістику доставки, замовнику слід заздалегідь потурбуватися про інформацію, в яке саме поштове відділення або склад надійде його великогабаритна посилка.

Варіанти отримання посилки з велосипедом

При отриманні коробки з велосипедом від кур'єра або в поштовому відділенні необхідно обов'язково перевірити наявність:

 • паспорту велосипеду, в якому повинні бути прописані всі номерні вузли та деталі, а також гарантійні зобов'язання виробника та продавця з відповідними підписами та печатками;
 • товарний чек, в якому перераховані всі складові поштового відправлення;
 • по товарному чеку – наявність всіх перерахованих у ньому аксесуарів, якщо такі були додатково придбані разом з велосипедом.

Слід не забути забрати та зберегти чек оплати посилки на пошті (у кур'єра), який, при необхідності подання гарантійних претензій, буде товарним чеком.

Для того, щоб оцінити розміри коробки для самостійної доставки додому, в інтернеті навіть існують відповідні зведені таблиці розмірів коробки велосипеда.

Табл. Велосипед в коробці, розміри

Чи можна відправлення з такими габаритами та вагою під 30 кг доставити додому власноруч? Для фізично міцного чоловіка і при умові що можна скористатися міським транспортом (автобусами, тролейбусами, трамваями, де вони є) – взагалі, це є цілком реально. Ну, а якщо немає під боком міцного чоловіка та гарного міського транспорту, але є гроші на оплату комфортнішої доставки, тоді можливі й інші варіанти:

 • замовити кур'єрську доставку;
 • користуватися власним автомобілем (якщо розмір упаковки велосипеда відповідає розміру багажника);
 • замовити досить простору машину в службі таксі (замовляти дороге вантажне таксі при цьому не обов'язково).

Доречі, деякі магазини можуть надавати своїм клієнтам при купівлі велосипеда безкоштовну адресну доставку.

Як зібрати велосипед з коробки

збирання велосипеда з коробкиНу ось, довгоочікуване інтернет-замовлення доставлене додому. Тепер, як зібрати велосипед із коробки? Насправді, це просто. Хто не впевнений у своїх силах, може перед початком збирання «погуглити» відповідне навчальне відео, на запит типу «збірка велосипеду з коробки». Ми запевняємо, що це досить легко, і що з цим справляються навіть дівчата! З інструментів знадобиться лише «сімейний» ключ, викрутка та шестигранник. В більшості випадків, велосипед у коробці виявляється вже зі встановленим заднім колесом, а також елементами трансмісії і гальмівної системи, що кріпляться на ньому. Більше того, всі тросики вже на місцях приєднані та заздалегідь відрегульовані

Що ж лишається робити?

 1. Встановити на винос кермо (до речі, манетки вже на кермі, і тросики до них також приєднані).
 2. Вставити в дропаути вилки переднє колесо, затягнути на його осі гайки або ексцентрикові затискачі.
 3. Встановити сідло, відрегулювати по висоті, закріпити гвинтами.
 4. Прикрутити педалі до шатунів. Пам'ятаємо, що на правій педалі, позначеній буквою R – звичне правостороннє різьблення, а ось на лівій педалі, позначеній буквою L – навпаки, протилежне за напрямком закручування/відкручування - лівостороннє різьблення.
 5. Закріпити передній і задній захисні щитки-крила, світловідбивачі, ну, можливо, ще якісь дрібниці, якщо вони входять в комплект велосипеду, або Ви їх придабли разом з велом.

Нарешті, вуаля– велосипед із коробки повністю готовий! Зупиняємо секундомір - навряд чи все зайняло у вас більше однієї години.

Далі потрібно відрегулювати всі налаштування під себе, а також провети тест-драйв Але це вже зовсім інша історія.

Таким чином, переконуємося, що всі проблеми, котрі виникають під час замовлення велосипеда «в коробці» через інтернет, можна вирішити. Тож сміливо заходимо в інтернет магазин Веломісто, де можна вибрати якісний велобайк на будь-який бюджет, легко замовити і дешево купити модель, що сподобалася найбільше, за найвигіднішою ціною на ринку. Наші менеджери організують його швидку та зручну доставку «в коробці» поштою до Києва, Харкова, Одеси, Дніпра, Запоріжжі, Львова та будь-якого іншого населеного пункту України. Переконайтеся особисто, що відгуки про наш інтернет магазин тільки найкращі! Приємних покупок у веломагазині Веломісто!