Спортивні велосипеди - це дуже широке поняття, що поєднує безліч моделей різного призначення. Велоспорт - це не тільки швидкісна їзда або підкорення довгих чи складних дистанцій. За допомогою правильно підібраного двоколісного транспорту можна виконувати різні трюки та опановувати такі екстремальні заняття, як даунхіл, тріал тощо. Як вибрати спортивний велосипед для підлітків чи дорослих? Які бувають спортивні велосипеди та якими характеристиками вони наділені?

Спортивний велосипед, що це таке: коротке визначення

як вибрати спортивний велосипедЩо таке спортивний велосипед? Цей спеціальний транспортний засіб призначений для високоінтенсивних тренувань, перегонів та інших спортивних заходів. Вони відрізняються від звичайних велосипедів своєю конструкцією, легкістю та можливістю витримувати великі навантаження, забезпечуючи водночас максимальну ефективність та швидкість.

Які є види спортивних велосипедів?

Є різні моделі спортивних велосипедів, що мають різні конструктивні особливості та призначені для різноманітних активностей. Серед них можна виділити:

 1. Шосейні велосипеди – відрізняються легкою вагою, мають вузькі шини та гарантують швидкісну їзду по рівній поверхні.
 2. Трекові – підходять для перегонів на треках, про що свідчить і їхня назва. Впізнати цей велосипед можна, подивившись на кермо (він має ручки у вигляді рогів). Серед інших відмінностей – відсутність перемикача швидкостей та великі колеса із вузькими шинами.
 3. Гірські – підходять для катання по нерівній та ґрунтовій місцевості, польових дорогах з камінням та брудом. Для того, щоб долати подібні ділянки, такі велосипеди мають міцні колеса з широкими шинами, що забезпечують хороше зчеплення навіть з пухким ґрунтом.
 4. Туринг – чимось нагадує шосейний велосипед, але зазвичай має глибший протектор на шинах та краще зчеплення з дорогою. Ще чим відрізняється спортивний велосипед для турингу так це посиленою рамою та подовженими щитками на колесах.
 5. Гравійні вважаються універсальними, адже однаково добре їдуть як на асфальтовій дорозі, так і бездоріжжям. Також відрізняються посиленою рамою.

Крім цих моделей є ще низка більш специфічних велосипедів. Їх обирають найчастіше екстремали:

 • для даунхілу – велосипед для спусків. Модель має дискові гальма, амортизатори, раму, яка має велику вагу і витримує значні навантаження;
 • для крос-кантрі – ця модель має дуже низьку посадку, дуже легку раму та дискові гальма. Велосипед підходить для катання пересіченою місцевістю;
 • для тріалу – ще один специфічний вид двоколісного транспорту, призначений для стрибків. Також цим велосипедом можна спускатися сходами. Серед головних відмінностей – відсутність сидіння, дуже легке переднє колесо та навпаки – важке та потужне заднє;
 • BMX – призначений для професійного виконання трюків. Має особливу конструкцію керма, яке можна повертати й водночас не чіпати гальмівні троси;
 • циклокрос – ця модель теж чимось нагадує шосейник, а також має переваги гірського велосипеда. Підходить для перегонів бездоріжжям і має невелику вагу.

Слід згадати й про гібридні велосипеди, які сьогодні теж є дуже популярним. Вони поєднують у собі риси якихось двох моделей, наприклад, шосейного та гірського велика, або міського та МТБ. Який спортивний велосипед купити потрібно вирішувати, відштовхуючись насамперед від місцевості, по якій ви плануєте кататися.

Основні характеристики спортивних велосипедів

Спортивний велосипед характеристики має такі:

 1. Легкість: завдяки тому, що вони виготовлені часто з легких матеріалів, таких як вуглецеве волокно або алюміній.
 2. Аеродинаміка: обтічна форма рами та інших конструктивних елементів, мінімізує опір повітря.
 3. Жорсткість: спортивні велосипеди відрізняються від інших тим, що забезпечують відмінну передачу енергії від педалювання до колеса.
 4. Високоякісні деталі: кожна модель обладнана міцними та продуманими до дрібниць компонентами: гальма, ланцюг, трансмісія, колеса тощо.
 5. Ергономіка: зручна посадка, можливість регулювання сидіння та керма під свої параметри, для ще більш ефективної та комфортної їзди.
 6. Спортивні велосипеди продумані так, щоб забезпечити максимально безпечну їзду за технічно складних умов.

Який спортивний велосипед краще чи як вибрати модель для себе

як називається спортивний велосипедДосвідчені спортсмени достеменно знають, як вибрати для себе велосипед. Однак, якщо немає досвіду, і потрібний не професійний спортивний велосипед, як вибрати найкращу модель з усієї різноманітності? Купуючи дитячий, підлітковий, жіночий або чоловічий велосипед, аналізуйте наступне:

 1. Тип їзди: шосе, гори, гравій – де саме ви плануєте найчастіше кататися.
 2. Розмір рами: від цього параметра залежить зручність посадки. Вибирати потрібно під свій зріст - сидячи на сидінні й поставивши ногу на педаль, коліно не повинно бути вигнутим.
 3. Розмір коліс: для дорослих найчастіше вибирають колеса 26-28 дюймів. Гірські велосипеди можуть мати 29-дюймові колеса. Вони будуть габаритнішими, але одночасно плавнішими і швидшими.

Враховувати потрібно і виробника, від якого залежить вартість, довговічність та функціональність двоколісного транспорту. Є моделі від відомих світових виробників, які мають високу ціну, або дешевші та менш функціональні вироби від вітчизняних брендів. У будь-якому випадку слід орієнтуватися на відгуки про виробника, а гідну модель можна знайти у будь-якому ціновому діапазоні.

Додаткові аксесуари та обладнання для велоспорту

Купуючи спортивний велосипед, не зайвим буде замовити в інтернет-магазині додаткові аксесуари та запчастини до нього. Серед них: шолом, рукавички, окуляри, тримач для води та насос. Це базові речі, які коштують недорого, проте забезпечать якіснішу, комфортнішу, а головне, безпечну їзду, особливо на далекі дистанції.