чому подорожчали велосипедиПричин, чому подорожчали велосипеди, кілька - пандемія, збільшення курсу долара, підвищення вартості сировини і бажання продавців отримати максимум вигоди через тривалого простою. В таких обставинах покупці шукають магазини, що пропонують відомі моделі за більш доступною ціною. Але наскільки це реально, поговоримо в статті.

Звідки беруться ціни на велосипеди

При визначенні ціни на бензин або солярку АЗС, як правило, враховують вартість нафти і курс долара. У випадку з двоколісної технікою ціновий параметр формується за іншим принципом.

При його визначенні враховуються такі чинники:

 • Собівартість велосипеда. Мається на увазі, скільки грошей витрачено на виготовлення техніки заводом-виробником. Залежить від вартості сировини, витрат на оплату праці, курсу валют та інших факторів.
 • Витрати на доставку до країни призначення, де здійснюється роздрібна або оптова продаж.
 • Особливості бренду. Великі компанії витрачають більше грошей на розкрутку торгового знака та продукції. Ці витрати лягають в вартість товару.
 • Політика виробника. У ситуації, коли велосипеди дорожчають, причиною може бути рішення виробника про підвищення вартості на товар.

Важливо розуміти, що вітчизняні та більша частина іноземних велосипедів робляться в КНР або Тайвані. Перенесення виробництва в інші країни також може привести до подорожчання велосипедів через підвищення собівартості.

Динаміка цін на велосипеди

Багато відповідей можна отримати, якщо вивчити тенденції зміни вартості на велосипеди. Вона показує, що протягом трьох останніх років цей параметр незмінно йде вгору. Динаміка цін на велосипеди протягом року має хвилеподібну форму, де кожна наступна хвиля виходить на більш високий пік. До зими ціни на велосипеди помітно падають разом зі зниженням попиту, але в навесні і влітку ціна збільшується на 40-50%.

Якщо говорити про загальну тенденцію, сезон 2021 року важким для велосипедного ринку. Вже сьогодні очікується подорожчання в середньому на 10-15%. Але навіть при такому зростанні до початку літа може не залишитися нормальних велосипедів. Це пов'язано з-за збільшення термінів виробництва запчастин, впливу пандемії та інших факторів.

Чому подорожчали велосипеди: основні чинники

скільки коштує хороший велосипедАналіз ринку викликає загальне здивування в плані цінової політики. Люди не розуміють, чому велосипеди так дорого коштують, і що впливає на цей параметр. Сьогодні виділяється кілька факторів, що впливають на ціну:

 1. Курс долара. Нестабільність національної валюти і її коливання по відношенню до долара змушують продавців закладати наявні ризики у вартість.
 2. Пандемія. Питання, чому подорожчали велосипеди, багато хто пояснює пандемією. Через поширення хвороби багато заводів змушені були закритися, з'явилися проблеми з доставкою та логістикою, збільшилися терміни поставки. Все це вплинуло на ціни в інтернет-магазинах.
 3. Відсутність сировини і його подорожчання. Багато виробників скаржаться на дефіцити стали, гуми та іншої сировини, необхідного на виготовлення деталей. Все це тисне на ринок.
 4. Зміни в моделі. При внесенні конструктивних змін виробник змушений переглянути ціну, адже змінюється і собівартість товару.
 5. Подорожчання доставки. У 2021 році суттєво збільшилися витрати на доставку. В середньому фрахт суден подорожчав в п'ять разів, що привело до підвищення вартості велосипедів.
 6. Розмитнення. Зросли витрати на оформлення двоколісного транспорту на кордоні, що також позначилося на його вартості.
 7. Труднощі з отриманням комплектуючих. Завод з виготовлення деталей для велосипедів знаходяться під великим навантаженням і не встигають виконувати замовлення, через що бренди стоять у черзі за запчастинами.

У підсумку в 2021 році формується тенденція подорожчання двоколісного транспорту, до якої необхідно бути готовим. При цьому багато хто хоче отримати знижки, але цього чекати не варто. Останнім часом спостерігається дефіцит велосипедів, тому багато моделей надійдуть із запізненням. При бажанні купити двоколісний транспорт краще зробити це зараз.

Чому хороший велосипед коштує дорого

Сучасний ринок пропонує великий вибір моделей, що відрізняються виробником, конструктивними особливостями і ціною. Люди не бажають викидати гроші на вітер, тому хочуть розібратися, скільки коштує хороший велосипед. І тут потрібно бути готовим до переплати, адже якісний двоколісний транспорт не може коштує дешево.

Такий товар має ряд особливостей:

 • поліпшена геометрія велосипеда, що забезпечує краще зчеплення коліс з дорогою, швидкий набір і підтримання швидкості, зручну посадку;
 • застосування дорогих матеріалів: карбону і титану;
 • висока якість застосовуваних запчастин і збірки;
 • міцніша вилка;
 • покращений гальмо;
 • меншу вагу за рахунок застосування більш легких матеріалів;
 • стильний дизайн, який виділяє товар відомого бренду;
 • впізнаване назва компанії.

Багато покупців, дізнавшись, скільки коштує нормальний велосипед, роблять вибір на користь більш доступних гірських або міських моделей. Але кожен сам вирішує, чи готовий він платити за якість.

У нас в інтернет-магазині ви зможете вибрати і замовити будь-яку модель, почитати відгуки і головне - недорого купити надійний велосипед.