Не тільки тато і мама можуть вирушити в захоплюючі велоподорожі на велосипедах, але і їх малеча разом з ними. Потрібно лише знайти правильне рішення для того, щоб взяти дитину з собою. І краще рішення -  дитячі велокрісла.

Як не заплутатися в різних типах велокрісел, яке велокрісло і якого виробника вибрати та на що звернути свою увагу при купівлі дитячого велокрісла?  

Типи дитячих велокрісел

  1. Переднє.  Воно кріпиться на раму, та дитина знаходиться попереду велосипедиста. З переваг - дитина завжди знаходиться в полі зору дорослого, має можливість слідкувати за дорогою,  відчуває навіть себе водієм :), так як тримається за кермо велосипеду, а також вільним є багажник, що дозволить також взяти з собою в велоподорож невеличкий вантаж.  Але така модель ідеально підходить для діток до 3-х років і вагою не більше 15 кг. Більш старшій дитині буде досить  незручно  сидіти попереду, де для крісла відведено не так вже й багато місця. Окрім цього, у тати чи мами буде досить обмежений огляд дороги попереду. 
  2. Заднє. Саме такі дитячі велокрісла і очолюють рейтинг кращих велокрісел для поїздок на довгі дистанції. Велосипедист гарно бачить дорогу, не відволікається під час руху, йому зручно керувати велосипедом, зводиться до мінімуму ризик травмування дитини під час падіння. До недоліків використання заднього велокрісла слід віднести відсутність візуального контакту з дитиною, а також те, що дитина не бачить дорогу.  Задні велокрісла окремо розділяють по типу кріплення: на раму (підседільну трубу) або багажник. Якщо з кріпленням велокрісла на багажник питань не повинно виникати, то з велокріслами, що кріпляться на підседільну трубу, питання виникають і досить часто.  Особливу увагу потрібно звертати на такі аспекти: чи сумісна модель велокрісла з велосипедом, що має занижену раму, або колесо діаметром 29". В таких випадках можливо варто додатково встановити кріплення для низьких рам.  

Виробники (бренди) дитячих велокрісел

Виробників дитячих велокрісел досить багато.  Щоб визначитися, якому бренду дитячих велокрісел віддати перевагу, важливо розуміти що це за бренд і яку філософію має саме цей виробник дитячих велокрісел.

Bellelli - італійська компанія, що спеціалізується лише на дитячих велосипедних та автокріслах. Це найбільш популярний в Україні бренд, має досить широку лінійку дитячих велокрісел від базових стандартних моделей до моделей класу комфорт. Всі дитячі велокрісла Bellelli виробляються в Італії. Ми вважаємо, що велокрісла Bellelli  на сьогоднішній день  мають найкраще співвідношення ціна/якість.

Bobike - компанія з Нідерландів, яка також спеціалізується виключно на товарах для дитячої безпеки.  Велокрісла Bobike витримані  в мінімалістичному дизайні, виготовлені з більш міцнішого пластику.  Велокрісла  Bobike  також виробляються в Європі та  сертифіковані за всіма європейськими стандартами.  Bobike, в порівнянні з   Bellelli, є більш дорогим брендом.

Elibas - бюджетний італійський виробник велокрісел. Виготовляє велокрісла лише базових моделей. При виробницві велокрісел використовується більш дешевий та менш екологічний пластик.

Hamax - преміум бренд  дитячих велокрісел від скандинавського виробника. Має досить широку лінійку дитячих велокрісел від базових до комфортних моделей. Всі велокрісла Hamax виробляється в Європі. 

Thule  - ще один скандинавський виробник дитячих велокрісел з виробництвом в Європі. Велокрісла  Thule можно також віднести до середньго та вище середнього цінового сегменту в залежності від конкретної моделі дитячого велокрісла.

Функціональність дитячих велокрісел

Функціональність дитячих велокрісел також впливає на те,  яке велокрісло вибрати для дитини. На перший погляд здається, що майже всі велокрісла мають однакову конструкцію: саме сидіння зі спинкою, підкладка, ремені безпеки і підставки-фіксатори для ніг.

 

Насправді розрізняють декілька варіацій дитячих велокрісел по функціональності:

-  найпростіші дитячі велокрісла, які мають жорстку спинку та фіксовані по висоті сидіння, та можуть  мати  отвір під шолом. З переваг -  низька ціна дитячого велокрісла, з недоліків - дитина сидить лише в одному положенні; немає можливості відрегулювати висоту спинки.

Найбільш популярні моделі недорогих велокрісел: ELIBAS T HTP DESIGN, Bobike Maxi Go, Bellelli Pepe  та інш;

ELIBAS T HTP DESIGNELIBAS T HTP DESIGN

Bobike Maxi GoBobike Maxi Go

Bellelli PepeBellelli Pepe

  • велокрісла зі спинкою, що регулюються по висоті. Перевагою такого велокрісла є те, що висота спинки регулюється під зріст Вашої дитини, тобто велокрісло росте разом з Вашою дитиною. Найбільш популярна модель такого велокрісла зі спинкою, що регулюється по висоті -  Bellelli TIGER;

Bellelli TIGERBellelli TIGER

  • комфортні велокрісла  Relax, які змінюють  також кут нахилу сидіння. В таких моделях передбачені спеціальні положення, в яких Ваша дитина може спати.  HAMAX ZENITH RELAX, Bellelli MR Fox Relax, Hamax AMAZE  і інш. забезпечують максимальний комфорт Вашої дитини під час поїздки на велосипеді. Основним недоліком таких велокрісел є їх досить висока ціна. Вони можна сказати на порядок дорожче, ніж найпростіші велокрісла. 

HAMAX ZENITH RELAXHAMAX ZENITH RELAX

 

Bellelli MR Fox RelaxBellelli MR Fox Relax

Hamax AMAZEHamax AMAZE

З додаткових функціональних плюшок дитячих велокрісел можуть бути вентильована спинка, широкий регульований підголовник, задня мигалка або світловідбиваючий елемент на тильній стороні велокрісла. Всі вони і формують відмінність моделей дитячих велокрісел, і відповідно і ціну на дитячі велокрісла.  

Рейтинг кращих велокрісел від  Веломісто

Вибір будь-якого велокрісла під вік, вагу дитини, під тип поїздки (короткострокова чи дальнострокова), специфіку конструкції велобайка (для округлої, овальної рами - будь-які велокрісла, для квадратної - тільки задні на багажник) - ключові аспекти правильного вибору дитячого велокрісла.  

Розглянемо рейтинг дитячих велокрісел, кращих на нашу думку та на думку користувачів нашого інтернет-магазину: 

  • за якістю та функціональністю - Bellelli, Bobike, Elibas.  Бренд Bellelli пропонує крісла для перевезення дітей до 22 кг: ергономічна відкидна спинка, трьохточкові ремені безпеки, надійна система кріплення  Relax B-Fix (на підседільну трубу). Моделі, що найбільше продаються - Bellelli B-one, Bellelli Pepe, трохи дорожчі Bellelli Relax, які мають можливість регулювати положення дитини. Bobike - голандські велокрісла з високим ступенем захисту: двохстінна жорстка конструкція (не гнуться, не залежно від  активності дитини), широкий регульований підголовник ( в більш дорожчих моделях), наплічні ремені, підставка для ніг з захистом від попадання в спиці, які також регулюються по висоті, підлокотники. Найбільш доступна та популярна модель  - переднє крісло Bobike Go Mini,  модель преміум сегменту - Bobike Exclusive Edition Tour. Моделі, що найбільше продаються -  Bobike Maxi Go Frame для дітей 9 міс-5 років (9-22кг) і  Bobike Maxi One для діток 9 міс- 3 роки (9-15 кг);

Bellelli B-oneBellelli B-one

Bobike Go MiniBobike Go Mini

  • по ціні. Найбільш доступні велокрісла  -  Elibas. Це італійський бренд, дуже схожий на  Bellelі, але більш бюджетний. Це ТОП дитячих велокрісед для встановлення на підседільну трубу рами діаметром  30-36 мм (моделі ELIBAS T HTP) і  на багажник (ELIBAS P HTP). Комфортне рішення з регулюваними по висоті підставками для ніг, мякою підкладкою, з виїмкою на спинці для шолома. Сертифікований товар за стандартом EN 14344.

В нашому інтернет-каталозі Ви можете купити дитячі велокрісла  різного цінового сегменту. Схожа фунціональність (трьох точкові ремені безпеки, фіксатори для стоп, неслизька ергономічна підкладка), але різний фірмовий дизайн (ціна в порядку зростання) Bellelli MR Fox Standart, Bobike Exclusive Maxi, Thule Ride Along. Трохи простіші, але не менш надійні Bellelli PEPE Clamp, Bobike Maxi Go Frame, Thule Ride Along Lite.

Більшість виробників удосконалюють запропоновані моделі, випускають особливі серії для вирішення важливих питань: якщо вага дитини більше зазначеної допустимої ваги, якщо конструкція байка має занижену геометрію рами або колеса розміром 29" чи 27,5"?  Для більш старших дітей, а також дітей з вагою понад 22 кг, проблему вирішує лінійка велокрісел Bobike Jounior. А якщо виникають складності при установці велокрісла на велосипед з заниженою геометрією рами - найкраще рішення -  Belelli з подовженим кріплення  або встановлення велокрісла  на багажник.

В нашому веломагазині Ви  можете купити будь-яку модель дитячого велокрісла  недорого з доставкою  в Київ, Бровари, Харків, Одесу, Днепро, Запоріжжя, Львів.

Ми наполегливо рекомендуємо при купівлі дитячого велокрісла також додати дитячий велошолом.